Jump to content

špatné znaky v hlavičce emailu


sevendays

Recommended Posts

Napiš název obchodu bez diakritiky a bude ti chodit mail v pořádku


No tak já mám název obchodu bez diakritiky a také chodí e-maily v hlavičce s divnými znaky....



Takhle se můžem bavit o vejcích a zebrách....

DEJTE SEM NĚKDO SCREENY !!!!!

:-S
Link to comment
Share on other sites

Napiš název obchodu bez diakritiky a bude ti chodit mail v pořádku


No tak já mám název obchodu bez diakritiky a také chodí e-maily v hlavičce s divnými znaky....
To, že ti chodí blbě znaky v emailu, to jsme neřešili, my jsme řešili blbé znaky v hlavičce emailu, což jest "Od (From)", čili název odesilatele a ne text v Předmětu či v těle emailu.
Link to comment
Share on other sites

Aha, tak sorry. A pro můj problém by tu řešení nebylo? Kdyžtak díky.
Najjednoduchsie je upravit texty emailovych sablon tak, aby boli bez diakritiky. Zarucuje to, ze sa to kazdemu zobrazi spravne ;)
Link to comment
Share on other sites

češtinu jsem rozchodil na 1.1, prokousal se vším ...čeština v PDF funguje...ale pokud zákazník obrdží email, tak v hlavičce emailu se zobrazí špatně čeština...co s tim? jinak v mejlu je čeština vpořádku
V hlavicke emailu - to myslis (ako poznamenava Pajik) v kolonkach "Od" / "Komu" alebo v predmete mailu, ktory zobrazuje nejaky freemail?
Link to comment
Share on other sites

takže ještě jednou, podívej se na screeny od OKmobil a kdyby to nestačilo, tak konkrétně v předmětu emailu tzn. vedle emailový adresy je špatně diakritika, když si email otevřeš, je diakritika vpořádku...

Link to comment
Share on other sites

takže ještě jednou, podívej se na screeny od OKmobil a kdyby to nestačilo, tak konkrétně v předmětu emailu tzn. vedle emailový adresy je špatně diakritika, když si email otevřeš, je diakritika vpořádku...

Ok, ale to NIE JE HLAVICKA emailu.

To, ako sa zobrazi ten predmet emailu zavisi aj od prehliadaca (ake ma nastavene kodovanie) a takisto aj napr. od tej freemailovej sluzby (tusim Seznam) ako interpretuje kodovanie...

Iny emailovy klient (ci uz freemailovy, napr. Gmail, alebo desktopovy, napr. Outlook) to zobrazuje rovnako rozhodene alebo spravne?

Inak si vsimni, ze samotny predmet mailu "Vase heslo" je zobrazeny spravne, a az potom ukazka z tela emailu ma rozhodenu diakritiku.

Najjednoduchsie sa mi vidi diakritiku z emailov odstranit - mas 100% zaruku, ze sa to zobrazi spravne vsetkym zakaznikom bez ohladu na to, aky prehliadac ci emailovy klient pouzivaju a ci maju/nemaju zapnute spravne kodovanie...
Link to comment
Share on other sites

Mě z Vás odvezou za brány psychiatrie %-P

Řešilo se to tady x-krát a stále dokola! E-maily, stejně jako rozsypaný čaj v podobě hatlamatilek v některých modulech jako jsou např. INFORMACE aj. CMS texty včetně! ..,vzniká problém mezi židlí a klávesnicí.

Projeďte toto:

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/12062/P30/instalace_etiny_do_prestashop_1_dot_1

Je to jednoduché a je nutno dodržet postup! Již několikrát jsem via PM pomohl mnoha lidem s instalací Presty, mnoho z Vás vytváří ID3 jazyk ještě v době, kdy není SQL sript v tabulkách databáze PS! Už mě to dovedlo k myšlence, že vytvořím SCREEN_návod pro instalaci češtiny do FO/BO ...,

Základní kritické chyby proč to nejde:

neshodné kodování na svém hostingu - musí být UTF-8
...neb SQL script je v UTF-8 a vlastně celý instalovaný shop je v UTF-8

dále prohlížeč: Mozila, IE8 nebo Opera a Chrome.. nevím jak Chrome, ale u jmenovaných je nutné zkontrolovat nastavení znakové sady pro website, pakliže někdo jede na humusu kodování Win1252 a pro ostatní je to korektní, nelze se pak divit!

Link to comment
Share on other sites


To, ako sa zobrazi ten predmet emailu zavisi aj od prehliadaca (ake ma nastavene kodovanie) a takisto aj napr. od tej freemailovej sluzby (tusim Seznam) ako interpretuje kodovanie...

Iny emailovy klient (ci uz freemailovy, napr. Gmail, alebo desktopovy, napr. Outlook) to zobrazuje rovnako rozhodene alebo spravne?

Takze tento problém má pouze seznam...uz jsem psal na technickou podporu..
"Ondřej Škop: Váš dotaz předám kolegům k prověření. Odpověď dostanete na email"
Tak uvidime co z nich vyleze xD
Link to comment
Share on other sites

Kdyby to byla chyba seznamu.cz, tak by to muselo dělat všem Prestashopákům. Mně žádné takové klikyháky na seznamu se nevytváří, kromě zmiňovaného odesílatele v hlavičce emailu, ale to nesouvisí s webmaily, takže chyba bude někde tam venku, jak by řekl Fox Mulder.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dovolím si příspěvek, protože s tím mám také už dlouhodobý problém.

Tedy, jak psal už Bomo, není to problém HLAVIČKY (předmětu) mailu (viz. screeny). Ta je podle mne v pořádku (důkaz u mne: viz. Potvrzení objednávky, Čeká se dokončení bankovního převodu... vše ok). Je to dle mého názoru problém TXT VERZE mailů (ze kterých si webmail, zde seznamácký, natahuje začátky).

Tím pádem je zavádějící závěr, že je to problém hlavičky a že "...když si email otevřeš, je diakritika vpořádku…". To sice platí, ale je to tím, že mail se otevírá už v HTML PODOBĚ! Když ovšem v nastavení zvolíte otevření jako txt, je mail se špatnou diakritikou. (Vsadím se, že by tomu tak bylo i u OKMobila.)

Ilustruji to v následujícím screenu - dvě objednávky vytvořené těsně po sobě, jedna otevřená jako html, jedna jako txt. A stran kódování poznamenávám, že kódování několikrát kontrolováno v PSPadu jako (UTF-8) a v poslední fázi ze zoufalství vyměněný celý adresář mails za nový, laskavě zaslaný Bronikusem (ještě jednou díky).

Tedy: problém je dle mého (za nějakých mne neznámých podmínek) jen a jen s txt maily i když mají kódování UTF-8. Určitě je problém v zobrazování freemailovou službou - zde seznam.cz - a asi bych to neřešil, kdybych ovšem stejný problém neidenfikoval hned na několika webmailech (vlastně jsem svůj txt potvrzovací mail neviděl dobře nikde) a dokonce i na lokálním POP3 poštovním klientovi (Pegasus). Všude je to stejně blbé a OD JINÝCH ODESÍLATELŮ MAILY DO STEJNÝCK KLIENTŮ CHODÍ DOBŘE. Tak si říkám, že je ještě někde něco, co nevím... :roll:

10100_rn8yDSyMngxqubkmQ2rS_t

Link to comment
Share on other sites

Při instalaci čeho? Presty? Nevím jak. Možná spíše změnit to písmo v mailech. Zkusím. Nejlépe by bylo ale zkusit poslat test txt potvrzení objednávky na mail někomu, komu txt maily fungují. Pokud by přišlo potvrzení česky, vyloučil bych tím, že je něco špatně v mojí instalaci Prestashopu. (Prostě jen shodou okolností zkouším nestandardní klienty.)

Link to comment
Share on other sites

Jo, ale problem je jeste nekde jinde. Do UTF-8 jsem je take dal (a pro jistotu vyzkousel i soubory UTF-8 od Bronikuse). A nic. Kaspi, poslal bys mi PM nejakou e-mailovou adresu, na ktere Tvuj klient cte dobre ty tvoje txt maily? Zkusil bych na ni poslat potvrzeni objednavky...

Link to comment
Share on other sites

Se "spatnym zobrazovanim znaku v hlavicce emailu"? Chces asi rict, ze je problem v hlavicce a jeji definici kodovani. To bych souhlasil - nicmene, v tomhle rozhodne nejsem odbornik. (Pozn.: zajimave je, ze samotny predmet mailu (subject) je cesky ok, jeho text uz ne. Do raw hlavicky jsem koukal, skutecne neni v nekterych parametrech identicka jako zpravy, ktere jsou ok. (Ale pro mne Spanelsko :) )

Vi nekdo, kde ve scriptech je ta definice?

Link to comment
Share on other sites

Se "spatnym zobrazovanim znaku v hlavicce emailu"? Chces asi rict, ze je problem v hlavicce a jeji definici kodovani. To bych souhlasil - nicmene, v tomhle rozhodne nejsem odbornik. (Pozn.: zajimave je, ze samotny predmet mailu (subject) je cesky ok, jeho text uz ne. Do raw hlavicky jsem koukal, skutecne neni v nekterych parametrech identicka jako zpravy, ktere jsou ok. (Ale pro mne Spanelsko :) )

Vi nekdo, kde ve scriptech je ta definice?


Stále to nikdo nevyřešil ? Řeším stejný problém :(
Link to comment
Share on other sites

Problém to vyřešit, nebude až tak velký, stačí najít zminovný script na odesílání mailů a zrušit někter příkazy s kodováním znaků. Princip je stejný, jak se to tu už jednou řešilo při jiné příležitosti. Akorát se mně nechce hledat ten javascript v těch stovkách souborů.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jelikož jsem se s tímto dělal asi půl hodiny, podělím se s vámi o mé zkušenosti jak jsem tento problém nakonec vyřešil.
Prvně musím podotknout že mám verzi 1.2.1, ale myslím že to platí i pro ostatní, především starší verze.

U některých mailů mi česká diakritika šla, u některých ne.

Tak jsem si vyhledal ony chybné texty v originálním znění například "Vae heslo" = "Vaše heslo" a narazil jsem na onen soubor, ve kterém byl zakopaný pes:

mails\cz\lang.php ... (podle mě by to by měl být soubor do kterého si presta ukládá překlady).

V programu Notepad++ jsem změnil jeho formát kódování z ANSI na UTF-8 , a problém je vyřešen.


- Jen chci podotknout že v normálním textovém editoru tohle nejde. Umí to například ještě PSpad, atd... co jsem slyšel.
Myslím si že pokud Vám i někde jinde blbne Česká diakritika, tak je dobré ten překladový soubor převést do formátu UTF-8.

- Také chci upozornit že nevím zda takováto úprava, neznemožní update Presty na novou verzi.

Doufám že jsem tímto alespoň někomu pomohl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Zkuste aj toto :) u mne to vyresilo problem o kterem tu pisete (nejprve v PS 1.4.9, pak i v PS 1.5.5.)

 

 

/classes/Mail.php
--------------------
riadok 96:
if (!isset($from_name) || !Validate::isMailName($from_name))
OLD: $from_name = $configuration['PS_SHOP_NAME'];
NEW: $from_name = "JmenoVasehoEshopu.cz";
 
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...