Jump to content

Ustalara modül önerisi

Şahin YILDIZ

Recommended Posts

Kendi sitemde uyguladığım kodlamayı prestashop meta anahtar kelimelerinde uygulanması prestashop ve seo'ya çok şey katacağını düşünüyorum...

Kodlamanın özelliği şu şekildedir, arama yaptığınız kelimeyi seçtiğiniz arama şekline göre ( Google, Yahoo, YouTube, Amazon ) ilk 10 sayfa ve ilk 300 site arasında analiz ederek en çok kullanılan anahtar kelimelerin dokümanını size çıkartır..

Böylece eklenen ürüne en uygun anahtar kelimeleri otomatik oluşturmuş siteyi kopya içerikten kurtarmış arama motorlarında bir adım önde olmasını sağlayabiliriz..

Böyle bir uygulamayı yapabilecek ustalara uyguladığım kodlamayı isterlerse özelden gönderebilirim..

Aşağıdaki linkte kodlamayı deneyebilirsiniz

Örnek: http://www.webmasterfanclub.com/index.php?action=anahtar_kelime_analizi

Merhaba Şahin Bey

Öneriniz için teşekkür ederiz. Fakat ben şahsen bunu gerekli bulmuyorum. Hatta beni dinlerseniz bunun zararı var. Aşağıdaki başlıklarda uzun uzun anlatmıştım ilginizi çekebilir

1. http://www.prestashop.com/forums/index.php?/topic/76008-seyyar-satis-icin-seo-yapmak-istiyorum-yardim/page__view__findpost__p__468940
  2. http://www.prestashop.com/forums/index.php?/topic/76008-seyyar-satis-icin-seo-yapmak-istiyorum-yardim/page__view__findpost__p__669537

Herkese iyi alışverişler.

sizin verdiğiniz linklerde ki durum farklı bir durum, benim verdiğim öneri farklı...

Seo konusunda tecrübem iyidir..

Örnek ürün diyelim ki elma, elma için 10 site title ve description elma yazdığını düşünün...

Arama motorları bu siteleri kopya içerik olarak görür...zaten elma ürününe armut yazamazsın bu nedene

Bir sitenin kopya içerikten kurtulması için keywords (anahtar kelime) durumunu bu nedenle yapılmıştır...

Biz burada ilgili ürüne ait en iyi anahtar kelimeleri bulacağız, bu kodlama sayesinde bulunan 1000 tane anahtar kelimeden 255 tanesini rastgele seçerek ekleyeceğiz...

Bu işlemi bir çok sitede yaptım tecrübe edindim, inanın mükemmel sonuçlar aldım...

Örnek son işlemi yaptığım siteden vereyim..

site adı : www.icgiyimstore.com

siteyi açalı 2 ay oldu sadece google üzerinden günde 750 kişi toplamda 1000 kişiden aşağı düşmüyor...

siteyi açalı 2 ay olmasına rağmen pagerank değeri PR2 oldu...

iç giyim kelimesinde sadece 15 günde 23 sıraya geldi...

son olarak :

Siteyi incelediğimizde ürünlerin hepsinin adı ve kodları Türkiye genelindeki tüm iç giyim sitelerinde aynı olduğunu görüyoruz....

İşte biz burada anahtar kelimeleri site dışı ve site içi kopya içerikten kurtarmış olduk...

Ayrıca anahtar kelime uygulaması siteye zararı olur açıklamasını ilk kez sizden duydum kusura bakmayın...

Yeni kullanıcıları ve seo yapmak isteyenlere yanlış bilgi vermemek lazım..

Merhaba

Ben keywords kullanmayın diyorum. Siz nasıl kullanılacağı ile ilgili kısma takılmışsınız. Çok açık ve basit bir şey den bahsediyorum. Google okuduğu sayfaların anahtar kelimelerini kendisi belirliyor. keywords alanı ile ilgilenmiyor. Keywords alanında alakasız kelime tespit ederse ceza oluşturuyor.

Ayrıca anahtar kelime uygulaması siteye zararı olur açıklamasını ilk kez sizden duydum kusura bakmayın...
Yeni kullanıcıları ve seo yapmak isteyenlere yanlış bilgi vermemek lazım..

İlk kez duymanız normal çünkü bu tip bilgilere binlerce web sitesini tecrübe ederek ulaşılıyor.

Ama motorlarının referans noktası keyword yerine tag oldu artık. Tag dediğimiz kendi isminin geçtiği sayfaların indeksine bağlı küçük kelimelerdir. Prestashop'da standart olarak bu özellik var ama pek kimse kullanmıyor.

Herkese iyi alışverişler

aynı konu üzerinde düşünüyoruz, siz bu işlemi anahtar kelime tarafına değil tag tarafına uygulayabilirsiniz..

sonuçta anahtar kelime veya tag boşta bırakılması iyi değil, benim buradaki anlatmaya çalıştığım genel olarak webmaster'lerin en büyük sıkıntısı olan anahtar kelime üretme işlemini pratik bir yöntemle çözmesi

webmaster 3-5 tane anahtar kelime yazıyor, sonra usanıyor kopyala yapıştırla gidiyor veya boş bırakıyor...

Bu işlem prestashop'ta uygulanırsa bu özelik sadece prestashop'ta var diye söylenir prestashop diğerlerinin bir adım önünde olur..

şu sıralar çok yoğunum prestashop kod yapısına giremedim yakın zamanda bu metodu prestashop uygulayacağım..

Denemede fayda var

Kolay gelsin herkese