Jump to content

Eroare ? Sau prost configurat ceva ?


BoBoD

Recommended Posts

Salut,

Am instalat Prestashop pe Windows cu WAMP ca suport Apache, Mysql si PHP.
Pe localhost toate bune si frumoase, merge atat backoffice-ul cat si frontoffice-ul.
Dupa ce i-am dat drumul online, nu-mi mai incarca decat backoffice-ul, care merge super, fara nici o problema, DAR frontoffice-ul imi arata ca se incarca, dureaza aprox. 10 min, dupa care afiseaza o pagina total aiurea, ca cea din attachment.

De ce pe localhost merg toate fara probleme, iar via Internet, nu merge decat backoffice-ul ?

P.S.: Am incercat un alt opensource (o galerie foto), iar aceasta merge fara nici un fel de problema, numai Presta face figuri :)

8254_pDSiLLOKXwIzck2mu5bR_t

8255_io9jr4uELwuCQRmiz1Kc_t

Link to comment
Share on other sites

Da, asa e, www.siteulmeu.ro
De pe server-ul unde e gazduit (la mine in LAN) merge si www.siteulmeu.ro si www.siteulmeu.ro/adminXXXX (backoffice-ul).
Din Internet nu mai merge decat www.siteulmeu.ro/adminXXXX (backoffice-ul), iar site-ul normal, www.siteulmeu.ro se incarca dupa 10 min si arata ca in printscreen-urile de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In fisierul settings.inc.php trebuie sa fie “define(’PS_BASE_URI‘, ‘prestashop’) unde prestashop se inlocuieste cu direcotrul template-ului selectat de tine. Verifica daca sa copiat complet pe server tempalte-ul

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...