Jump to content

Modul de filtrare a produselor la cautare.


Reggaeton

Recommended Posts

Ce definesti la Attributes and groups - poti folosi sa introduci combinatii de produse. Dupa ce ai introdus un atribut nou, trebuie sa introduci si valori pentru el.

 

Iar in produs mergi la Combinatii si adauga o noua combinatie selectand atributul/valoarea.

Link to comment
Share on other sites

Salutare prieteni.

 

Cum sa ma folosesc de filtrul care este chiar in BO , de exemplu cpu / ram / hdd / s.a.m.d ...

 

Intru in Catalog la Attributes and groups , adaug un filtru nou de exemplu...dar numi apare nicaieri ... cum sa-l folosesc corect ? Sau ce sfat imi dati... Va multumesc.

Stabilesti atributele si valorile de care ai nevoie, activezi modulul Blocklayered de la module, il configurezi, cum sa fie filtru unde sa fie pozitionat etc, dupa care cand adaugi un produs-accesezi optiunea combinatii- dai click pe generatorul de combinatii- dupa care iti va aparea lista cu atributele si valorile pe care le adaugi. O mica problema la acest blocklayered este ca nu il vezi initial in site ci doar dupa accesarea unei categorii nu stiu cum sa il fac sa apara in prima pagina la accesarea site-ului, am pus deja o intrebare si sepr sa gasesc rezolvare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Stabilesti atributele si valorile de care ai nevoie, activezi modulul Blocklayered de la module, il configurezi, cum sa fie filtru unde sa fie pozitionat etc, dupa care cand adaugi un produs-accesezi optiunea combinatii- dai click pe generatorul de combinatii- dupa care iti va aparea lista cu atributele si valorile pe care le adaugi. O mica problema la acest blocklayered este ca nu il vezi initial in site ci doar dupa accesarea unei categorii nu stiu cum sa il fac sa apara in prima pagina la accesarea site-ului, am pus deja o intrebare si sepr sa gasesc rezolvare.

 

salut. de 2 zile citesc forum ul si incerc sa setez un filtru simplu, adica doar cel de pret (de tip slide, no limit..din blockul layered navigation) . Produsele au pret, am creat filtrul, am reindexat si...nimic, nimic, nimic.

PS: si merg pt vizualizare in pagina categoriilor, pt ca stiu ca in Presta 1.5, doar acolo se vede filtrul...)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...