Jump to content

Bir kaç ufak sorum olacak!

rayovacplus

Recommended Posts

Merhabalar,

Bir parfüm e-ticaret sitesi kurulumu ile uğraşıyorum. Bir kaç sorum olacak yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok sevinirim.

1. Sepete Ekle tıklandığında ajax ile sepete ekleniyor lakin otomatik kasaya gitmesini istiyorum.

2. Üyelik formu çook uzun bunu nasıl ve nereden kısaltabilirim bazı gereksizleri kaldırabilirim?

3. Parfümlerin ml. leri değişiyor sol menüde 50 75 100 gibi bi filtre yapmak istiyorum. Yani 50ml tıklayan kullanıcı sadece 50ml görecek. Features lerini oluşturdum.

4. Sol menüde fiyat aralıkları şeklinde bi filtre yani 50 - 100 TL. arası tıklanınca sadece o aralıktaki fiiyatlar görünecek.

Sorularınıza cevap vermeye çalışayım:

1. Modüller altında cart modülünü bulup ajax'ı kapatın. Daha sonra Preferences>Products>Redirection after adding products seçeneğini Cart Summary olarak ayarlayın.

2. Bunu kodla yapabilirsiniz.Zorunlu alanlar hariç kısa bir çözüm önerebilirim. Themes>Your_Theme>authentication.tpl dosyasını bulun. Burada görünmesini istemediğiniz input alanlarını saklayın. Şurada bir örnek var : http://www.prestashop.com/forums/index.php?/topic/145094-editing-customer-registration-form/page__view__findpost__p__719272

3. Layered navigation block modülünü aktive edin. Modül altında konfigürasyon menüsünden indexleri yeniden oluşturun. Daha sonra layered navigation şablonu oluştururken bu feature'u da ekleyin.

4. Madde 3 ile aynı. Ancak şablonu oluştururken price range de ekleyin.

İyi çalışmalar.

teşekkür ederim çağlar sol menüdeki yerleri nasıl değiştirebilirim? Örn. sepeti yukarı alacağım

Modules>Positions (Hooks)>Live edit 'i kullanın.

bide sol menüde manifacutures ler çok fazla 40 kadar bunu bi box içine nasıl alırım? mizu.com daki gibi

mizu.com'da bahsettiğinizi anlayamadım ama Prestashop'ta Modules>Manufacturers Block>Configure ile halledebilirsiniz.

• 2 weeks later...

Çağlar çok yardımcı oluyorsun teşekkür ederim. Şu aşağıda belirttiğim konularda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Sol tarafa kare bi imaj eklemek istiyorum nasıl eklerim?

2. Home featured de çıkmasını istediğim ürünleri kendim nasıl belirlerim?

3. Features de cinsiyet diye kadın parfümü ve erkek parfümü diye iki özellik ekledim ürünler listelenirken yanında erkek parfümü veya kadın parfümü olarak özelliğini göstermek istiyorum.

4. Sol menüde markalar listeleniyor ben mizu.com'daki gibi markaları bir tool içine almak istiyorum.

Çünkü 50'ye yakın marka olduğu için aşağı doğru kayıyor sayfa çok uzun oluyor.

mizu.com/erkek-parfum

5. Garanti sanalpos ile ilgili ücretsiz bir modül var mı?

6. Örn. Burberry classic parfümün 50ml 100ml 150 ml. lik leri var müşteri 50.ml lik ürünü incelerken

ürün sayfasında altında 100ml 150 ml lik linkleride olsun istiyorum.

Çağlar çok yardımcı oluyorsun teşekkür ederim. Şu aşağıda belirttiğim konularda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Sol tarafa kare bi imaj eklemek istiyorum nasıl eklerim?

2. Home featured de çıkmasını istediğim ürünleri kendim nasıl belirlerim?

3. Features de cinsiyet diye kadın parfümü ve erkek parfümü diye iki özellik ekledim ürünler listelenirken yanında erkek parfümü veya kadın parfümü olarak özelliğini göstermek istiyorum.

4. Sol menüde markalar listeleniyor ben mizu.com'daki gibi markaları bir tool içine almak istiyorum.

Çünkü 50'ye yakın marka olduğu için aşağı doğru kayıyor sayfa çok uzun oluyor.

mizu.com/erkek-parfum

5. Garanti sanalpos ile ilgili ücretsiz bir modül var mı?

6. Örn. Burberry classic parfümün 50ml 100ml 150 ml. lik leri var müşteri 50.ml lik ürünü incelerken

ürün sayfasında altında 100ml 150 ml lik linkleride olsun istiyorum.

Merhaba,

Teker teker cevap vermeye çalışayım:

1. Block Advertising diye bir modul var. Prestashap kurulumunda varsayılan olarak gelir. Bu modül ile resim ekleyebilirsiniz.

2. Ürünlerde kategori seçerken "home" kategorisini de seçtiğinizde, bu ürün home featured altında çıkar.

3. Sanırım liste derken kategori sayfalarındaki listeden bahsediyorsunuz. Varsayılanda features burada görünmez. Görünmesi için feature id bilgisine ulaşmak ve themes>your theme>product-list.tpl dosyasında kod ile düzenleme yapmak gerekiyor. Özelden ftp ve backoffice access bilgisini gönderirseniz boş bir zamanda yapmaya çalışır, sonuçta yapılan değişiklikleri buradan yayınlarım.

4. Anladığım kadarıyla tool'dan kastınız footer bloğu. Bunu yapmak için ya bir manucturer'ları listeleyen ve footer'a eklenebilen bir modül yazdırmalı, ya manuel olarak marka ve linklerini html olarak bir sayfaya yazıp bunu footer'a include etmelisiniz. Her iki durumda da ayrı bir başlık açmanızı tavsiye ederim.

5. Bu soruya cevap verecek üstatlarımız Türkçe forum moderatörleri. Çünkü bildiğim kadarıyla her ikisi de sanal pos ödeme modülü yazmışlar. Ancak ücretli olduğunu hatırlatmalıyım. Yine de ücretsiz bir çözüm varsa en ehil cevabı kendilerinden alabilirsiniz diye düşünüyorum.

6. Combinations yaparak tümünü tek üründe toplamayı ve seçiminiz ile ürün resminin de değiştirilmesini denediniz mi? Prestashop'ta böyle bir özellik var. Her kombinasyon farklı fiyatlandırılabiliyor. Bunun için önce attribute group ve attribute değeri eklemeli, ardından ürün sayfasına giderek kombinasyon eklemelisiniz. Bir diğer alternatif ise Products Category modülü. Bu modül ürün incelenirken, aynı kategorideki diğer ürünleri de altta kayan resim kutusu ile görüntüler.

Kolay gelsin.