Jump to content

Změna velikosti okna u modulu "carusel"


Pupendo

Recommended Posts

Zdravim.

Stahl a nainstaloval jsem si modul "Home carousel", kdyby nekdo nevedel tak pri pouziti tohoto modulu se na uvodni, domovskou stranku eshopu prida okno s nastavenym poctem zobrazovanych prokuktu ktere se v predem nastavenem case obmenuji. Ale at nastavim malou nebo vetsi velikost zobrazovanych prokuktu tak mi ramecek, okno s produkty zasahuje do praveho sloupce a prekryva mi jine moduly.
Na leve strane zacina spravne, jen vpravo je dlouhy. Jak bych mohl zmensit toto okno ve kterem se zbozi zobrazuje a protaci? predpokladam, ze se budou nekde menit pixely, ale vunec netusim v jakem souboru. Mohli byste prosim poradit?
Pak bych se chtel jeste zeptat na toto: Pri pridani nekterych modulu ktere jsou jiz soucasti instalace eshopu se mi po nainstalovani zobrazi text bloku v bile barve, ale nektere (Kategorie aj) jsou v cerne barve. Jak bych mohl zmenit barvu tohto textu bloku?
A podledni dotaz: kde bych mohl volne stahnout blok (modul) pro Anketni otazku kterou bych si mohl umistit na stranky treba jko posledni blok na levo ci napravo?
Díky moc. Petr

Link to comment
Share on other sites

Používám více Carouselů a jsou vážně špičkový pro prezentaci. Díky tomu, že jsi napsal ten požadavek tak jsem se na to kouknul, používám i JPEG changer na záhlaví který mám 555px na šířku a proto jsem zadával pro tentou Carousel i stejně parametry pro šířku zobrazení, furt mi to nebylo jasné, ale skutečnost je ta, že do CSS se musí zadat méně! Já mezi levým a pravým sloupcem modulů používám prostřední šířku 555px (původně 556px!), no a právě v tom byl problém!

Takže si najeď na moduly a do souboru s tímto Carouselem: homecarousel/jcarousel/skins/tango ...,
Hned v počátku soubrou SKIN.CSS najdeš toto:

.jcarousel-skin-tango .jcarousel-container-horizontal {
width: 605px;
padding: 5px 40px;

takže pozicování z 605px dej třeba 460,465 nebo 455 ap. já právě tento meziprostor užívám na 555px. Jinak ještě něco, tento modul se perfektně hodí pro prezentaci na zápatí webu pro šířku celé themes-šablony v úzkém zobrazení na šířku monitoru.. no věcí se dá dělat více!

Link to comment
Share on other sites

Akotat po prvnim nainstalovani jsem s tou java mel problem, kdyz sem modul nainstaloval a aktualizoval stranku tam mi prohlizec (IE) hodil chybu, dotaz, jestli chci java nadale pouzivat, ze by se mohly vyskytnout problemy atd...uz si presne nepamatuju co to psalo. Ale ted uz to beha dobre (jo a pri te hlasce kdy jsem mel na vyber jestli Ano nebo Ne, tak at jsem dal co jsem dak tam si mi pri pohybu trhala mys, jako kdyby se bud neco delo s tou javou nebo nevim. ale uz to nedela.

Jinak diky za radu, hned se na ty pixely podivam. Jinak take by me zajimalo jaka jsou ta vylepseni :-). Ja svuj eshop jeste nemam, zatim si s Prestou hraju jen na localu, ale protoze neumim programovat a ve flash a pod. na webech se nevyznam tak jsem byl rad, ze jsem ten carousel nasel, a hlavne, ze byl zadarmo, dneska hodne lidi chce za moduly platit desitky eur :-(.
Este sem videl nejaka dema co byla u modulu a koukal sjem, ze se s tim daji delat kusy, otocit na vysku apod. Ale to uz vubec nevim jak na to :-)).
Jo jinak ... ten carousel se mi zobrazi dole, pod Doporucujeme. Sem by premistit, presunout vyse, nekam do mist ktera jsou vyhrazena pro logo na domovske strance? Nemyslim hlavni logo stranky, ale to druhe, na uvodni strankce.

Link to comment
Share on other sites

JJ skvele, mam to, to me nenapadlo :), diky

Tak sem ta cisla uprvil na 481px na sirku a zmenil sem i velikost prostoru mezi jednotlivymi produkty na 500px (ze 600px), protoze mi druhy produkt zasahoval do pravy sipky a text byl misty pres okraj okna caruselu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...