Jump to content

Nutnost názvu produktu při csv importu


lukk

Recommended Posts

Zdravím Vás. Potýkám se problémém, že potřebuji pravidelně aktualizovat dostupnost, ceny a novinkové položky v eshopu pomocí CSV od dovozce. Ten má ale šílené názvy produktů. Když je nyní opravím, příště bych to musel dělat zase, protože je název povinná položka a když jej neopravím, přepíše se mi za ty jeho šílené. (vzhledem k tomu, že se jedná o 4000 položek, je to nereálné pokaždé ručně opravovat)

 

Otázka zní, lze import nějak obejít aby si položky aktualizoval jen podle ID a nepřepisoval mi pokaždé pracně upravený název? Pokud je to nesmyslné a povinný název je z nějakého důvodu, v jakém programu bych byl schopen naimportovat položky s tím, že by se aktualizovali dle ID a poté bych jen vyexportoval CSV pro následný import do presty s mými názvy.

 

Samozřejmě, ideální stav by bylo, kdyby šlo zrušit podmínku vyplněného názvu.

 

Předem díky za Vaše nápady!

Link to comment
Share on other sites

Jestli tam nebude ještě jiný zádrhel. Na základě názvu si totiž tvoří URL.

 

--

doplněno 12:11

 

Jak jsem právě u 1.5 vyzkoušel, pokud již položka se zadaným ID existuje a u importu se ignoruje název, import proběhne a aktualizuje zadané sloupce. Pokud bude v CSV nová položka, proběhne aktualizace ostatních ale novou nevytvoří a prestashop vypíše chybu.

 

Ideální by bylo kdyby se nové položky vytvářely a zůstávaly třeba neaktivní ale i výše uvedená funkcionalita je do jisté míry řešení.

Edited by lukk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...