Jump to content

Tema kurulum hakkında

Recommended Posts

Merhabalar,

PrestaShop varsayılan teması sizin isteğinize çok yakın zaten, sadece ana sayfa kategori olayı için bir modül ayarladığınız takdirde; geriye kalan kısımları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin buradan bakabilirsiniz. Ana sayfadaki kategori olayı için eğer, sabit olacaksa tema içerisinden manuel de yapabilirsiniz (daha basit) devamında ise, sanıyorum istediğiniz gibi bir tasarıma sahip olabilirsiniz..

İyi çalışmalar.

Teşekkküler shnslmz,

Verdiğiniz linkteki tema işlevsel olarak uygun ancak sayfa üc sutuna bölünmüş .( Yukarıdaki resimlerde iki sutun... )

http://demo-store.pr...y-personal-care

Ürün listeleme sayfasında ürünler 3 sutun olacak şekilde sıralansın istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Demo sitemin linki ;

http://e-ticaret.erh...mobile_theme_ok

Konu ile bağlantılı bazı basit sorularımı cevaplandırırsanız sevinirim.

*Top menu'ye ürün kategori isimlerini nereden ekleye bilirim?

*My Cart modülünü yukarıdaki tema'a göre taşıyabilirmiyim ?

*Footer'da ki bilgileri yukarıdaki tema'da ki gibi nasıl yaparım?

Cevaplar için şimdikten teşekkürler :)

Erhan Biçkioğlu

Edited by erhanbickioglu (see edit history)

Erhan Bey,

• Sağ taraftaki kolonu dilerseniz kaldırabilirsiniz, burada konu anlatımı var.
  • Yanyana 3 'lü sütunlar halinde listelemek istiyorsanız bunu da tema css dosyaları içerisinden düzenleyebilirsiniz. Bunun benzeri konu anlatımı da burada mevcut.
  • Top menü modülü kullanarak, üst menü olayını da çözebilirsiniz. Burada ücretsiz mevcut bir modül ama test etmedim.
  • Sepet modülü ve benzeri modüllerin bölgelerini live edit (canlı düzenleyiciyi) kullanarak düzenleyebilir ya da dilerseniz bunu da css ile manuel halledebilirsiniz.
  • Footer 'da manuel düzenleme yapmak isterseniz, temanızın içerisindeki footer.tpl dosyasını düzenlemeniz gerekir, eğer modüler çalışıyorsanız da modül dosyalarını düzenlemeniz gerekir.

Kolay gelsin :)

• Like 1

Erhan Bey,

• Sağ taraftaki kolonu dilerseniz kaldırabilirsiniz, burada konu anlatımı var.
  • Yanyana 3 'lü sütunlar halinde listelemek istiyorsanız bunu da tema css dosyaları içerisinden düzenleyebilirsiniz. Bunun benzeri konu anlatımı da burada mevcut.
  • Top menü modülü kullanarak, üst menü olayını da çözebilirsiniz. Burada ücretsiz mevcut bir modül ama test etmedim.
  • Sepet modülü ve benzeri modüllerin bölgelerini live edit (canlı düzenleyiciyi) kullanarak düzenleyebilir ya da dilerseniz bunu da css ile manuel halledebilirsiniz.
  • Footer 'da manuel düzenleme yapmak isterseniz, temanızın içerisindeki footer.tpl dosyasını düzenlemeniz gerekir, eğer modüler çalışıyorsanız da modül dosyalarını düzenlemeniz gerekir.

Kolay gelsin :)

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim . Hemen denemeye başlıyorum.

Aklıma bir takılan soru var .

http://e-ticaret.erhanbickioglu.com/index.php

Linkte kategori'ye girdiğim iki isim hinges ve handle top menu'de gözükmesine karşın . Diğer kategori isimleri görüntülenemiyor. Bunun bir ayarı varmıdır ?

Tekrar teşekkür ederim .

Saygılarımla

Erhan Biçkioğlu

Rica ederim :)

Evet tabi, şöyle ki; üst kategori modülü içerisinde diğer kategorilerinizi alt kategori olarak göstermişsiniz yani ana kategori olarak görünmeyen kategoriler Home kategorisinin alt kategorisi olarak tanımlanmış, bundan dolayı üst menüde görünmüyor.

Kategori modülü içerisinden, görünmeyen kategorilerden herhangi birisi için örneğin: Locks kategorisinin düzenleme ekranına geliniz ve ana kategori kısmını boş bırakınız yani bir seçim varsa bu seçimi kaldırınız, bu işlemden sonra Locks kategorisi de üst menüdeki yerini alacaktır diye düşünüyorum..

İyi çalışmalar :)

Rica ederim :)

Evet tabi, şöyle ki; üst kategori modülü içerisinde diğer kategorilerinizi alt kategori olarak göstermişsiniz yani ana kategori olarak görünmeyen kategoriler Home kategorisinin alt kategorisi olarak tanımlanmış, bundan dolayı üst menüde görünmüyor.

Kategori modülü içerisinden, görünmeyen kategorilerden herhangi birisi için örneğin: Locks kategorisinin düzenleme ekranına geliniz ve ana kategori kısmını boş bırakınız yani bir seçim varsa bu seçimi kaldırınız, bu işlemden sonra Locks kategorisi de üst menüdeki yerini alacaktır diye düşünüyorum..

İyi çalışmalar :)

Home kategorisi otomatik seçili halde geliyor

kategori.png