Jump to content

Překlady anglických notifikací


Avos

Recommended Posts

Ahoj,

 

dnes podruhé, nechtěl jsem to psát do jednoho tématu. Kde se překládají věci, to vím, ale nepřišel jsem bohužel na to, kde přeložit anglické notifikace/upozornění ... např. při chybě při vyplňování adresy se zobrazí "Authentication failed", dále třeba "There is no account registered to this e-mail address" a podobně ... nevíte, kde to najít a přeložit?

 

A poslední dotaz ... asi nejsložitější, nenašel jsem na něj odpověď ačkoliv si myslím, že se to někde muselo řešit. Například když potřebuju na stránku vložit nějaký text navíc, jak to mám udělat? Převáděli jsme e-shop ze starého systému na Prestu, takže ze začátku většina zákazníků končí na stránce 404 a umím jen přeložit ty věci, co jsou tam napsané. Umím natvrdo vložit text do šablony, ale nezobrazuje mi to české znaky, navíc mi to přijde i do budoucna nešťastné řešení. Kde a jak můžu vytvořit nové výrazy např. v AJ (en.php) a poté je hodit i do cs.php?

Díky moc,

 

Avoš

Link to comment
Share on other sites

Nástroje - Překládání - Překlad chybových hlášek

 

Jakej text navíc? A pokud chceš něco natvrdo přidávat do .tpl souborů, tak si prosím zkontroluj kodování dokumentu na UTF-8, respektive pokud tomu nerozumíš, tak někoho popros než to celý rozjebeš...

 

A tvoje nešťastné řešení má spíš jen nešťasného programátora...

Link to comment
Share on other sites

Díky moc, toho jsem si za ty týdny nevšiml ... no nemusel jsem všechno překládat tak složitě.

 

Myslím jak prostě přidat výraz, když to vezmu v šabloně tak do /lang/en.php a potom v cs.php ho přeložit. Prostě aby to nebyl text natvrdo, ale když napíšu v šabloně třeba {l s='Hello'}, přidám to do en.php a v cs.php to přeložím na Ahoj, aby se mi to zobrazilo? Nebo jsem úplně mimo a dělá se to jinak?

Link to comment
Share on other sites

V kódu myslíš v šabloně? Jelikož tam se mi to zobrazit nechce ... nevím, co dělám blbě. Když to přidám v šabloně v té formě, ve které jsou veškerý texty {l s='Text, který chci'}, přidám ten text do en.php v té formě, v jaké tam překlady jsou, tak by se mi měl zobrazit v překladech v administraci? Toho totiž nějak nemůžu dosáhnout, jestli to tak je, tak bude asi chyba někde jinde, ještě to zkusím, díky.

Link to comment
Share on other sites

V kódu myslíš v šabloně? Jelikož tam se mi to zobrazit nechce ... nevím, co dělám blbě. Když to přidám v šabloně v té formě, ve které jsou veškerý texty {l s='Text, který chci'}, přidám ten text do en.php v té formě, v jaké tam překlady jsou, tak by se mi měl zobrazit v překladech v administraci? Toho totiž nějak nemůžu dosáhnout, jestli to tak je, tak bude asi chyba někde jinde, ještě to zkusím, díky.

 

je to jednoduche: v sablone pridas {l s='Text, který chci'}, do en.php nic nedavas a potom sa to automaticky zobrazi v administracii, kde si to mozes prelozit

Link to comment
Share on other sites

Super, fachá to ... jen ještě malej dotaz, jak tam vložím odkaz? Do textu myslím. Nejde dát víc textových řetězců za sebou (třeba 3, že uprostřed bych dal odkaz), háže mi to error a zobrazí se bílá stránka.

Link to comment
Share on other sites

Super, fachá to ... jen ještě malej dotaz, jak tam vložím odkaz? Do textu myslím. Nejde dát víc textových řetězců za sebou (třeba 3, že uprostřed bych dal odkaz), háže mi to error a zobrazí se bílá stránka.

 

1. napr. takto:

<a href="{l s='www.domena.com'}">{l s='www.domena.com'}</a>

 

2. nevidim dovod, preco by to nebolo mozne:

{l s='Text, který chci 1'}  {l s='Text, který chci 2'}  {l s='Text, který chci3'}

Ze ti to vypisuje chybu, bude v niecom inom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...