Jump to content

Základní cena + (počet kusů x cena za kus)


Rbn_R

Recommended Posts

Ahoj,

potřeboval bych k ceně zboží automaticky připočítávat nějakou částku. Přesněji vysvětlím. V tiskárně, když potřebuji vytisknout určitou věc, tak potřebuju tiskovou formu. Výroba té tiskové formy vyjde třeba na 300kč. Když už mám tu tiskovou formu, tak mě vyjde výroba 1 kusu zboží na 25kč. Pro každou objednávku a typ výrobku se musí udělat na míru nová tisková forma.

 

Takže když si zákazník objedná 20ks zboží bude se to účtovat následovně:

 

(počet kusů x cena za kus) + cena tiskové formy

 

např:

(20ks x 25kč) + 300kč = 800kč

 

Nemáte s tím někdo už zkušenosti? Případně nevíte, jak to udělat?

Link to comment
Share on other sites

Jo promiň, to jsem zapoměl zmínit s tou variabilní cenou tiskové formy.

 

V tom eshopu si vyberou podklad, na který to chtějí tiskout (cca 5 katalogů po 120 podkladech). Takže proto to dělám formou eshopu. Poté zadají barvu, typ textu a text co na to chtějí vytisknout. Pak výběr typu placení a dodávky čili klasika eshopu.

Link to comment
Share on other sites

Podle jakého kritéria se určí cena tiskové formy? Jsou ceny pevný nebo se mění při každé objednávce?

 

Já bych to řešil asi delší, ale asi zároveň nejjednodušší cestou - přes kombinace zboží. Přidej si tiskové formy jako další atribut zboží a nastav si, že když si vybere formu A, tak se cena zvýší o 300 Kč, když formu B, tak se cena zvýší o 400 Kč...

 

Sice to bude práce na dlouho, ale bude to fungovat. Samozdřejmě záleží na počtu položek v e-shopu.

Edited by Dejw (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ta forma bude pro každý druh zboží jiná a pevně daná. Pro zboží 1 bude stát forma 300kč. Pro zboží 5 zase 400kč. Ale ta forma stačí udělat pouze jednou při objednávce toho výrobku. Když si objedná 20 kusů výrobku 1 tak se přičte 300. Kdybych to dělal pomocí atributů, tak pokud si objednám 20 kusů tak se mi přičte 20x300 ne?

Link to comment
Share on other sites

Přemýšlel jsem nad tou podmínkou a ta cesta by byla moc složitá. Napadlo mě ještě jedno možné řešení, tak to napřed pečlivě otestuju na offline verzi, abych měl jistotu, že to tentokrát bude fungovat, jak má... Pokud se to podaří, tak dám vědět.

Link to comment
Share on other sites

Vzhledem k obtížnosti řešení této funkcionality teď řeším její zjednodušení. Cena tiskové formy by byla jednotná pro celou kategorii (nebo více kategorií) produktů. Je tedy zbytečné to řešit přes administraci, ale stačí to implementovat přímo do kódu.

 

Vložení textového popisku, že se automaticky a jednorázově pro daný produkt(zboží) přičte cena z důvodu výroby tiskové šablony to není problém. Ten vložím do product.tpl. Horší to je se samotnou funcionalitou.

 

V php se moc nevyznám (evidentně to budu muset napravit), ale pokud vím tak jsou 2 možnosti. Buď pomocí podmínky IF nebo SWITCH. Jelikož by bylo asi více možností kategorií, tak ten switch. A jelikož každá kategorie má své ID, tak by to mělo jít asi nějak takhle.

 

Podmínka slovy:

Pokud je ID kategorie 2 přičti k celkové ceně 300kč, pokud je ID kategorie 3 přičti celkové k ceně 400kč, pokud je ID kategorie 4 přičti celkové k ceně 400kč

 

Ta podmínka se asi bude vkládat taky do product.tpl nebo do shrnutí v nákupním košíku. Nevím jak přesně tu podmínku php kódem zapsat a kde ji umístit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Po delší době jsem se k tomu zase dostal. Tu cenu potřebuju přičítat v PS 1.4.7 soubor Cart.php na řádku 926.

$total_price += 300;

 

Akorát mi nejde zapsat podmínka, že pokud je ID kategorie 2 přičti 300.

switch ($id_category) {
  case "2": $total_price += 300; break;
default: $total_price += 0;
   			   }

 

Zkoušel jsem to i takhle:

if ($id_category == 2) {$total_price += 300;}

 

Ale ani jeden způsob nefunguje. Jsou ty podmínky špatně napsané nebo prostě ID kategorie nelze tak jednoduše zjistit?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...