Jump to content

Velikost databáze/velikost hostingu


vanad

Recommended Posts

Našel jsem tento hosting:

 

http://www.ebola.cz/webhosting/tarif-ebola-basic s 10GB prostorem, ale jen s 50MB databází, počet databází je max.20.

 

Zajímalo by mě, jestli ten prostor Prestashop vůbec využije nebo používá jen prostor databáze?

Případně, jestli může používat několik databází zároveň?

Potřebuji na e-shop dát asi 500 položek s fotkama. Děkuji za odpovědi

Link to comment
Share on other sites

Je to dostačující, ale dost lidí tu mělo problémy s PS na ebole, takže za mě nedoporučuju...

 

Dostačující myslíte co? Chápu to dobře, že při výběru hostingu pro Prestu je směrodatná velikost databáze a ostatní diskový prostor mi může být vcelku ukradený?

Link to comment
Share on other sites

PS má asi 50MB, při instalaci využije DB tak do 5MB. Ale poté se tam zapisujou jakékoliv přístupy atd a DB roste, pokud se nebude čistit průběžně, může být i desítky MB.

 

A další velikost PS na FTP záleží na produktových fotkách, souborech ke stažení atd. Za sebe doporučuju Wedos, který je neomezený po všech stránkách.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PS má asi 50MB, při instalaci využije DB tak do 5MB. Ale poté se tam zapisujou jakékoliv přístupy atd a DB roste, pokud se nebude čistit průběžně, může být i desítky MB.

 

A další velikost PS na FTP záleží na produktových fotkách, souborech ke stažení atd. Za sebe doporučuju Wedos, který je neomezený po všech stránkách.

 

Díky za objasnění. O Wedosu uvažuju, ale obávám se toho, když je neomezený, bude časem i pomalý, protože na něm budou hostovat ti, co potřebují uložit velká data a takové přenosy dat server mnohem víc zpomalí, než nějaké e-shopy hostované na omezeném hostingu. Ale je to můj názor...Dělal jsem zkoušku ping wedos.eu - 20-21ms a ping na jakékoliv omezené hostingy 17-19ms.

Link to comment
Share on other sites

Třeba kvůli nutnosti umět to spravovat.

Každou chvíly instalovat aktualizace by se mě nechtělo.

Sám koukám, kam se přesunu, na wedos jsem taky koukal, ale na to starat se oto sám se necejtím...

Když se oto nebudu starat tak mě to někdo hekne, smaže a sem v hajzlu.

 

 

POZOR! Virtuální server neobsahuje žádný další software (např. WWW server, PHP, databázi apod.). Jedná se o pouze základní instalaci operačního systému. Instalace a konfigurace jakéhokoliv dalšího software a služeb je plně v režii zákazníka! K dispozici jsou různé distribuce operačního systému a různé nástroje pro správu.

Nově je možné v objednávce zvolit balíček CentOS 6.0 ISP s předinstalovaným Apache, PHP, MySQL, mailserverem, DNS serverem a ovládacím panelem ISPConfig.

UPOZORNĚNÍ! Pro provoz a správu virtuálního serveru je potřeba mít alespoň základní znalosti správy příslušného operačního systému. Na rozdíl od webhostingu se u VPS o server nestaráme, neprovádíme instalace potřebného software, ani konfigurace a úpravy na přání zákazníka atd. (pouze formou placené práce našeho technika). Jestliže s tím zkušenosti nemáte a ani nemáte nikoho, kdo by se vám o to staral, doporučujeme zvolit webhosting.

Edited by Mamejeradi.cz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nehádám se, Ani nemám potřebu se do tebe navážet, na rozdíl od tebe. Jen informuju ostratní o možnejch problémech. Tohle nastavení mají promakaný, neříkám že ne, ikdyž je Debian asi lepší. Ale dostanu naistalovanej systém, nastavím DB, maily, FTP, to je všechno v pohodě. Ale co záplaty na systém?

Nechám ho tak jak byl a někdo se mě tam dostane?

Já už to zažil....

Link to comment
Share on other sites

Máš pravdu, nevěděl jsem že to mají až takhle vymakaný. Koukal jsem že nemají managed a podrobnějš to nezkoumal.

Nechtěl jsem říct, že jsou špatní.

Vypadají solidně i mají supr podporu(už u nich VPS zkoušíme)

Ale i tak bych byl radši abych se o to nemusel starat, a myslím, že nejen já.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...