Jump to content

Nefunkční přihlášení do administrace po instalaci PS na Subdomenu


Jenduleen

Recommended Posts

Zdravím,

opět mám prapodivný problém. Potrebuji založit na hostingu subdomenu s jiným PS. Stavající eshop jsem tedy na hostingu presunul z /www do /www/domains/mojemrtvemore.cz.

 

Shop funguje normálně, je dostupný, objednávky jdou vytvořit atd...

 

problém nastane v okamziku kdy se chci prihlasit do Administrace. v případě zadání spatného loginu se zobrazí error o log. udajích, ale když zadám správný login, stránka jen problikne a chce logování znovu. (jen na jednom IE se naloguji automaticky... asi z cache) :(

 

jaikmile shop presunu zpět do folderu /www , vse je zase OK

Link to comment
Share on other sites

ted sem podle znalostní báze na Wedosu upravil

 

setting.inc.php v /config

<?php
define('__PS_BASE_URI__', '/');

 

a init.php a login.php v adminfolderu

 


//$cookie = new Cookie('psAdmin', substr($_SERVER['SCRIPT_NAME'], strlen(__PS_BASE_URI__), -strlen($currentFileName['0'])), $cookieLifetime);
$cookie = new Cookie('psAdmin', '/domains/mojemrtvemore.cz/adminfolder/');
if (isset($_GET['logout']))
$cookie->logout();

 

vím že to musí fungovat! ale asi mam někde chybu a nedari se mi ji najít :)

Edited by Jenduleen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jak v IE, tak v Chromu, ale bohužel bez uspěchu :( IE jsem mel Administraci nacachovanou takže vím ze taky jede. jen opravit to prihlaseni :(

 

nejsem si jist temi uporavami. ten help je pro pouziti subdomen a ja nevim jestli je to stejne i u /domains

Link to comment
Share on other sites

No moment, nemíchej jabka s hruškama.... pokud máš shop s doménou www.mojemrtvemore.cz, a chceš tenhle shop přesunout na subdoménu, tak si ve www/subdom/ vytvoř další složku třeba www2 a do tý nakopíruj shop. Tenhle tvůj shop pak najdeš na adrese: http://www2.mojemrtvemore.cz a v administraci si pak změň cestu k tomu shopu a v configu nech jen lomítko.

Link to comment
Share on other sites

No moment, nemíchej jabka s hruškama.... pokud máš shop s doménou www.mojemrtvemore.cz, a chceš tenhle shop přesunout na subdoménu, tak si ve www/subdom/ vytvoř další složku třeba www2 a do tý nakopíruj shop. Tenhle tvůj shop pak najdeš na adrese: http://www2.mojemrtvemore.cz a v administraci si pak změň cestu k tomu shopu a v configu nech jen lomítko.

 

situace je takova:

teď mám obchod na www.mojemrtvemore.cz na hostingu ve folderu /www

 

hctěl bych použít subdomény:

test.mojemrtvemore.cz - /www/subdom/tst - na testovaci instalaci presty

wp.mojemrtve.mojemrtvemore.cz - /www/subdom/wp a tady testovat WordPress

 

podle kb wedosu jsem přesunul soubory www.mojemrtvemore.cz do /www/domains/mojemrtvemore.cz aby byl shop jako domena a ne jako subdomena. nevim jestli to nemá být /www/domains/www.mojemrtvemore.cz - ale to se mi zda jako blbost

 

takze na hostingu to vypada takhle:

 

/www

.../domains

....../mojemrtvemore.cz - přesunutá instalave stavajiciho shopu www.mojemrtvemore.cz

.../subdom

....../test

....../wp

.htaccess

databaze mam pro kazdou subdomenu nachystane oddelene

Link to comment
Share on other sites

postupoval jsem podle jejich navodu na prestu. :(

 

teď mě napadlo, kdybych ke stavající instalaci vytvoril /subdom/test, pojedou mi oba shopy zaroveň? v tom navodu se prave zminovaly ze by byl problem s .htaccess

 

jeste to vyzkousim a kdyz to nepojede, tak si holt na ten test najdu nejakej free hosting. nemel bys tip na nejakej? ja to ted mam na takove hruze, ze je to nepouzitelny. :(

Edited by Jenduleen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

my si nerozumime, :( ja nechci stavajici obchod presunout, ale vytvorit druhej na subdomene test.domena.cz Ale když na test.domena.cz nakopiruju instalaci, tak ji kvuli konfliktu .htaccess nenainstaluju a když to udělám podle návodu na Wedosu ( Přes presun stavajiciho shopu pod /domains tak to sice jede, ale neprihlasim se do administrace.

 

stejně díky moc za snahu, vim ze sem blizko, ale asi se na to vyprdnu :) a necham to tak jak to je

Link to comment
Share on other sites

Tohle musí být v .htaccessu.

 

RewriteEngine On
# cele domeny (aliasy)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^domains/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/domains/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/domains/%2 -d
RewriteRule (.*) domains/%2/$1 [DPI]
# subdomeny (s nebo bez www na zacatku)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^subdom/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/subdom/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)\.([^\.]*)\.([^\.]*)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/subdom/%2 -d
RewriteRule (.*) subdom/%2/$1 [DPI]
# aliasy - spravne presmerovani pri chybejicim /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^domains/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]
# subdomeny - spravne presmerovani pri chybejicim /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^subdom/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]

Link to comment
Share on other sites

to je prave to co me SE.. nejvíc, vim ze to jde, ale.....

 

ale jak se ti povedlo spustit tu druhou instalaci na te subdomene? .htacces tam není a kdyz zadam test.domena.cz tak misto instalace jsem na www shopu. :(

 

ten .htaccess je pro stavajici obchod na www?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...