Jump to content

yardım! hook kullanmadan bir modülü temada belli bir yerede görüntüleme

Crazy_Doctor

Recommended Posts

merhaba

hook komutunu kullanmadan bir modülü sitede ki belli bir yerde direk modülü, aktif olan modülü çekecek bir komut varmıdır?

Mesela bende bir modül var ve gitmesi gereken hook bölümüne gitmiyor bende çözümü o bölgeye direk çalışan modülü çeken bir kod ile yerleştirmekte buldum daha önce buna benzer birşey okumuş görmüştüm fakat şimdi hatırlayamıyorum acaba bana bu konuda yarımcı oalcak varmıdır

saygılar

Aslında ona şöyle çözüm bulmak gerekiyor. Modül ile aynı adı taşıyan php dosyasını açıyorsunuz. En altta tanımlı hookları belirten fonksiyonları görürsünüz. Bu fonksiyonlardan uygun olanını kopyalayıp, taşımak istedeğiniz hook'un fonksiyonunu yazın. Böylelikle artık o hook'a modülü çoklayabileceksiniz. Nasıl yapılıyor diye sormadan önce, lütfen söylediğim php dosyasını açıp kısa bir göz gezdirin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ama hiç kod bilginiz yok ise, dosyayı buraya attach edin, eklenecek hook'u da yazın. Düzenleyip göndereyim.

Selamlar.

hook aslında var modülün içinde top ve hader diye ama benim temada hook yukarı olması gereken yerde o modülü göstermiyor ajax açılan üye girişi modülü muhtemelen satın aldığım modulde 1.4.0.0 yazıyodu bendeki sistem 1.4.7 acaba ondamıdır dicem benzer başka modüller de var o mantıkla çalışan bende belki dire o modülün tpl sini çağıran bir kod vardır diye bakınıyorum isterseniz sizlere modülü pm ile atabiilirm