Jump to content

[tasarım hakkında sorular]

camoka

Recommended Posts

merhaba

1- admin--> katalog-> ürün tanıtımı referans sekmesi için maksimum karakter sayısı 32'den fazla nasıl yapılır?

2 - ürün durumlarını nasıl artırabilirim örn. tekrar baskı _genişletilmiş baskı _sahaf _düzeltilmiş baskı gibi

3- aramada çıkan sonuçlarda ürün sayısını belirleme ve ürünlerin eklenme tarihine göre sıralanması nasıl yapılır?

4- site tasarımını wampserver'de veya xampp de yapmanın localden hosta taşırken veya başka bir farkı var mı? xampp de çalışmak bir sorun çıkartır mı? (portable xampp kullanıyorum flashbellekten çalıştırıyorum)

teşekkürler

her bir soruya bir konu açıp kalabalık etmediğin için teşekkürler.

sorularına şöyle cevap vereyim.

1-) ürün referans numarasının 32 karekter sınırlaması veritabanı ile alakalı bir durumdur . ekteki resime bakarsan ps_product tablosundaki reference alanına 32 karekter sınırlası var bunu o alanı phpmyadminden artırabilirsin.

2-) bu sorundan birşey anlayamadım biraz daha ayrıntılı yazarmısın?

3-) burda istediğin bütün ayarları admin /preferences/products alt sekmesinden yapabilirsin. daha önce forumda yine sana cevaplamıştım sanırım

Products per page: sayfa başına ürün adeti ve

sıralama ayarlarıda

Default order by: ve Default order way:

ayarlarından yapabilirsin.

4-) hiçbir fark yaratmaz önemli olan veritabanı sql olarak alabilmen ve dosyalrını kaybetmememndir.

kolay gelsin

post-26379-0-24527900-1339134475_thumb.jpg

her bir soruya bir konu açıp kalabalık etmediğin için teşekkürler.

sorularına şöyle cevap vereyim.

1-) ürün referans numarasının 32 karekter sınırlaması veritabanı ile alakalı bir durumdur . ekteki resime bakarsan ps_product tablosundaki reference alanına 32 karekter sınırlası var bunu o alanı phpmyadminden artırabilirsin.

2-) bu sorundan birşey anlayamadım biraz daha ayrıntılı yazarmısın?

3-) burda istediğin bütün ayarları admin /preferences/products alt sekmesinden yapabilirsin. daha önce forumda yine sana cevaplamıştım sanırım

Products per page: sayfa başına ürün adeti ve

sıralama ayarlarıda

Default order by: ve Default order way:

ayarlarından yapabilirsin.

4-) hiçbir fark yaratmaz önemli olan veritabanı sql olarak alabilmen ve dosyalrını kaybetmememndir.

kolay gelsin

safa merhaba

teşekkür ederim.

1. sorum için düzeltmelerimi yaptım ( buraya kitabın yazarlarını yazıyorum 32 karakter az geliyordu)

2- ürün durumları yeni, yenilenmiş olarak standart gelen 3 seçenekler var bunları kitabevi için yeni -- tekrar baskı -- genişletilmiş baskı -- sahaf gibi düzenlemek istiyorum ama sadece 3 seçenek var bunu nasıl artırabilirim.

3- arama sırasında kelime girdiğimde çıkan sonuç 10 adet ve karışık olarak veriyor. söylediğin şekilde yaptığımda ana sayfada girdiğim ürünleri ayarlıyorum ama arama sonuçları farklı çıkıyor.

4- xampp kullanmaya devam o zaman

kolay gelsin