Jump to content

προγραμμα επεξεργασιας εικονας για μπανερακι.


tomaik

Recommended Posts

ξερει κανεις κανενα προγραμμα να κανει 2-3 πραματακια απλα? Να μπορω να βαζω στο καταστημα πχ ενα ποδηλατο αλλα να μην εχει και το δεντρο απο πισω αλλα ασπρο φοντο.

 

επισης πως μπορω να φτιαξω κατι σαν την φωτο που εχω επισυναψει?

post-320961-0-87772100-1337190952_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα προγραμμα να κανει 2-3 πραματακια απλα? Να μπορω να βαζω στο καταστημα πχ ενα ποδηλατο αλλα να μην εχει και το δεντρο απο πισω αλλα ασπρο φοντο.

 

επισης πως μπορω να φτιαξω κατι σαν την φωτο που εχω επισυναψει?

 

Απλά πράγματα : ( πχ ενα ποδηλατο αλλα να μην εχει και το δεντρο απο πισω αλλα ασπρο φοντο )

Αυτό το κάνει το photoshop με το εργαλείο ραβδάκι ή την γόμα ή την πένα, θέλει δουλίτσα. Πάντος άμα μπορέσεις να δουλέψεις photoshop ( adobe.com ) θα σου λύσει τα χέρια και θα κάνεις παπάδες, αυτό κάνει αυτή την δουλειά τέλεια και υπάρχουν και πάρα πολλά tutorials, π.χ. γράφεις στο google , αφαίρεση φόντου tutorials photoshop και θα βγάλει πολλά αποτελέσματα, βιντεάκια πολύ κατατοπιστικά,

Αλλο, το PaintShop Pro ( Corel.com )το οποίο είναι και οικονομικό 45€ περίπου, και μάλλον αυτό αξίζει να το δοκιμάσεις είναι το ποιό απλό απο όλα και νομίζω οτι θα σε βολέψει.

 

Αυτά ξέρω μόνο.

Edited by dcakis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

κάτι σαν αυτό κάνει το Photoshop

 

saki βλεπω καλος εισαι..να σου στειλω καμια καμια φωτο να μου την φτιαξεις??? χαχαχ πλακα κανω!

 

ευχαριστω για τις απαντησεις... παω για download!

Edited by tomaik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

saki βλεπω καλος εισαι..να σου στειλω καμια καμια φωτο να μου την φτιαξεις??? χαχαχ πλακα κανω!

 

ευχαριστω για τις απαντησεις... παω για download!

 

Εάν παίξεις με photoshop cs μερικά κολπάκια μπορώ να στα πω.

Edited by dcakis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Κάλιο αργά παρά ποτέ, πάρε αυτή την φώτο σαν οδηγό αρχικά, και στείλε μου και εσυ μια φώτο σαν αυτή γιατι εχω αλλη έκδοση.Την φώτο την βγάζεις : άνοιξε το Photoshop και πάτα στο πληκτρολόγιο σου το κουμπι PrintScr , κατοπιν άνοιξε ενα new file στο Photoshop και απο την επιλογη edit κάνε paste, μετα κάνε απο το file : save as (jpeg-jpg), δώσε ενα όνομα και στήλε τη μου.

post-216675-0-30834700-1337682820_thumb.jpg

Edited by dcakis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...