Jump to content

Dva různé atributy u zboží navzájem nefungují.


Mamejeradi.cz

Recommended Posts

  • 2 years later...

Jestli tomu dobře rozumím, tak když mám pro produkt možnost zvolit kombinaci 2 odstínů látky (2×82 odstínů) a 10 odstínů korpusu, musel bych vytvořit atributy stylem:

korpus 1 - látkaA 1 - látkaB 1

korpus 1 - látkaA 1 - látkaB 2

korpus 1 - látkaA 1 - látkaB 2

...

korpus 10 - látkaA 82 - látkaB 82

 

- to je 82×82×10 = 67240 kombinací!!!

 

Myslíte, že to Presta (nebo hosting) zvládne a hlavně, když už bych to tam dostal, bude se chtít zákazníkovi tímto způsobem kombinaci vybírat???

Proč to nejde jednoduše zadat 3 různé skupiny atributů a v objednávce by se u zboží všechny 3 volby vypsaly?

(Zkoušel jsem to, ale v košíku se pak objevila pouze první volba)

Link to comment
Share on other sites

Proč to nejde jednoduše zadat 3 různé skupiny atributů a v objednávce by se u zboží všechny 3 volby vypsaly?

(Zkoušel jsem to, ale v košíku se pak objevila pouze první volba)

nikdo neříkal, že to nejde, normálně to jde

já jsem řešil jiný problém, že např. pro korpus 2 neexistuje látka 5. Pokud existuje všech 67240 kombinací tak nemáš co řešit.

Link to comment
Share on other sites

Promiň, asi jsem to nepochopil.

"nemáš co řešit"

= udělej 67240 kombinací, nebo
= dejtam tři skupiny atributů a bude to chodit?

Já jsem zkušebně dal dvě skupiny atributů "látka 1" a "látka 2",

http://www.nabytek-sen.cz/sedacky-calounene/2006-rohova-sedaci-souprava-rozkladaci-variabilni-a01.html

když je pak libovolně navolím, a dám vložit položku do košíku, v košíku se pak u položky objeví jen "látka 1". Volba "látka 2" tam není. Je nějaký speciální postup, jak to tam dostat?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

měl jsem na mysli dej tam 3 skupiny.

v košíku to asi není ono, a jak se to jeví v objednávce? přijdou ti i informace o látce2?

já vycházím z defaultu shopu, je tam třeba ipad, barva, kapacita. obojí je vidět v košíku. zkus to třeba nakonfigurovat analogicky jako je default shopu.

Link to comment
Share on other sites

v e-mailu o objednávce i v administraci se objevila pouze látka 1. po látce 2 ani vidu, ani slechu.

 

v defaultu shopu je to přes kombinace - 8 barev × 2 velikosti = 16 kombinací.

to Presta zvládá, ale když jsem dal zkombinovat 82 × 82 barev, prostě se to zhroutilo a už jsem daný produkt nenačetl vshopu ani administraci.

 

pak jsem 2 hodiny mazal v db něco přes 7000 položek.

 

Já už to vidím jen na povinný text "přizpůsobení", který by musel zákazník ručně vypsat, ten se pak objeví i v e-mailu a následně v objednávce.

 

Nenapadá někoho, jak by se to dalo vyřešit elegantněji?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Promiň, asi jsem to nepochopil.

"nemáš co řešit"

= udělej 67240 kombinací, nebo
= dejtam tři skupiny atributů a bude to chodit?

 

Já jsem zkušebně dal dvě skupiny atributů "látka 1" a "látka 2",

http://www.nabytek-s...abilni-a01.html

když je pak libovolně navolím, a dám vložit položku do košíku, v košíku se pak u položky objeví jen "látka 1". Volba "látka 2" tam není. Je nějaký speciální postup, jak to tam dostat?

 

Když jsme u toho,co to máš za modul s těmi atributy.Není špatnej.

Link to comment
Share on other sites

 

Když jsme u toho,co to máš za modul s těmi atributy.Není špatnej.

Nedokázal jsem to vyřešit jinak, tak jsem investoval do Attribute Wizard Pro. Dá se to docela slušně nastavit a pracuje se s tím celkem v pohodě, můžu vřele doporučit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...