Jump to content

Kódování ve zdrojáku (vyřešeno)


Vohkadeh

Recommended Posts

Zdravím,
prosím o radu jak docílit správného kódovaní ve zdrojáku. V obchodě se text zobrazí správně, ale ve zdrojáku se zobrazuje např.:

notebook
počítač



Na obchodě se titulek zobrazí správně. Když jsem se podíval na blocktags.tpl je tam: title="{l s= 'More about'

{$tag.name|htmlspecialchars}
   {/foreach}



soubor s češtinou je v pořádku

global $_MODULE;
$_MODULE = array();
$_MODULE['<{blocktags}prestashop>blocktags_f2568a62d4ac8d1d5b532556379772ba'] = 'Blok s tagy';
$_MODULE['<{blocktags}prestashop>blocktags_b95abf236932a6bbd0f79867b9bf9308'] = 'Povolí blok s tagy';
$_MODULE['<{blocktags}prestashop>blocktags_189f63f277cd73395561651753563065'] = 'Tagy';
$_MODULE['<{blocktags}prestashop>blocktags_49fa2426b7903b3d4c89e2c1874d9346'] = 'Přečtěte si více o';
$_MODULE['<{blocktags}prestashop>blocktags_70d5e9f2bb7bcb17339709134ba3a2c6'] = 'Prozatím není žádný tag nastaven';



Nemůžu na to přijít!?!?!?!?
Taky by mně zajímalo jaký klíč přiřadí k 'More about' překlad 'Přečtěte si více o'

Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

To jsem prošel, ale neřeší to můj problém. To řeší pouze data zadávaná do databáze a jejich zpětné zobrazení (výrobky, kategorie) Ale mně se jedná o pevná data, která jsou součástí překladu.
Výše zmíněné téma mám vyřešeno viz.

počítač


Slovo počítač se mi zobrazuje správně právě díky htmlspecialchars viz

 < a href = "{$base_dir}search.php?tag={$tag.name|htmlspecialchars}" title = "{l s='More about' mod='blocktags'} {$tag.name|htmlspecialchars}" class= "{$tag.class} {if $smarty.foreach.myLoop.last}last_item{elseif $smarty.foreach.myLoop.first}first_item{else}item{/if}" > {$tag . name | htmlspecialchars}  a >
{ / foreach} 


ale u title = "{l s='More about' žádné kódování není a nějakým způsobem je tomu přiřazeno 'Přečtěte si více o' ovšem s nějakým převodem který se projeví právě ve zdrojáku nesmyslnou hatmatilkou.

Link to comment
Share on other sites

Jo tak s tímto se teď mořím taky. Ve verzi 1.0 bylo vše dobrý protože soubory cs.php s překladem byli kodované myslím v ANSI a do zdrojáku se překodovali. Tady v 1.1 jsem to zkoušel taky různými způsoby ale zatím se mi to nepovedlo nikde upravit. Přitom vím, když jsem si hrál s verzí 1.1 beta 3 tak tam mi čeština funguje dobře...

Jinak můj tip je, že chyba bude někde mezi cestou zobrazení ve zdrojáku a překladem (cs.php)
Ještě chci upřesnit, že tato chyba se vyskytuje ve zdrojáku úplně všude kde je překlad (moduly, themes, translations)

Link to comment
Share on other sites

no muzete zacit treba tim, ze v /tools/smarty/plugins/modifier.escape.php zmenite na radku 28 toto

case 'htmlall':
           return htmlentities($string, ENT_QUOTES, $char_set);


na

case 'htmlall':
           return htmlspecialchars($string, ENT_QUOTES, $char_set);


a pak v /classes/Tools.php ve funkci htmlentitiesUTF8() zmenit ten return htmlentities($string, ENT_QUOTES, 'utf-8'); na return htmlspecialchars($string, ENT_QUOTES, 'utf-8');

Ale toto je vseobecne uprava pro to at se cestina neukazuje ve zdrojaku entitama. Uz delsi dobu jsem toto forum necetl, tak nevim jestli jste to uz nahodou nekde neresili :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Zdravím. Funguje, ale jen na půl...tedy alespoň mě. Nefunguje to v "doporučených produktech" na úvodní stránce a v detailu produktu. Tam se znaky i nadále zobrazují chybně... Třeba "prohlédnuto" je taky OK.Dál jsem zdrojáky neprohlížel...

Neví někdo co s tím?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Tak teď vidím, že všude mám zdrojáky ok, ale v textech z CMS ve verzi 1.1 jsou ve zdrojácích ty hnusný entity. Nevíte prosím někdo kde to opravit?


Podle mě se ti to už špatně zapisuje do databáze. Stačí opravit entity i v cms (admin/tabs/AdminCMS.php) a je to ;-)
Link to comment
Share on other sites

Ahoj, prosimte mohl bys pro me jako laika presneji uvest co presne nahradit v souboru AdminCMS a cim? Zda staci prepsat jen slovo "htmlentities" na "htmlspecialchars" ci jeste neco. Je to zasah do konfigurace a nerad bych neco prepsal spatne. Diky moc. Petr

A jeste jednu vec bych chtel poradit:
V jakem soubour se nachazi text: Jiz mate maximalni dostupne mnozstvi pro toto zbozi...? To kodovani, entita, mi dela v tomto vyskakovacim dialogu neplechu. Chtel bych si tento text upravit rucne aby kdyz zakaznim do kosiku prida vice nez je skladove mnozsvi, se mu nezobrazila tato hatmatilka. Staci v jakem souboru se tento text vyskytuje nebo jak jinak upravit kodovani pro tento dialog. Diky
Edit: tak jsem tu upravu dialogu upravil tim, ze jsem zmenil preklad a vynechal jsem diakritiku . takze se ted chybove hlasky zobrazuji sice bez dia ale spravne.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Jestli reaguješ na předešlý link,tak tam snad soubory na úpravu jsou i s cestou... /admin/tabs/AdminCMS.php.. Takže jestli sis přejmenoval složku "admin" tak hledej v ní.A ten modul je editorial,jestli do něj polezeš.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...