Jump to content

aa

vedat

Recommended Posts

Bir tpl de modülü kullanmak istiyorsanız, o tpl için modül folder'ı içerisinde aynı isimle bir tpl dosyası oluşturmanız ve modülün ana php dosyasında bir hook fonksiyonu çağırmanız gerekir.

Modülün klasörünü kontrol ederseniz product_page.tpl dosyası vardır ve moduladi.php dosyasında tanımlanmış bir hook bulunuyordur. Oradan benzeştirerek gidebilirsiniz.

modulun install fonksiyonunda modul tpllerinin nereye kayıt edileceği çalıştırılır.

productcommest modulunda

if (parent::install() == false OR $this->registerHook('productTab') == false

'productTab' ürün sayfasının altında diye belirtiliyor bu. bunu katagori fonsyonlarına göre değiştirmek gerekiyor. bu sadece bir metod ama çok işi var bunun ve katagori sayfasının açılmasını baya bir yavaşlatır.

Bildiğim kadarıyla product_list.tpl'de tanımlı bir hook yok. Bu nedenle öncelikle bir hook tanımlamalısınız.

Şurda bir anlatım var: http://landofcoder.com/prestashop/guides/how-to-add-new-hook-in-prestashop-14.html

Bundan sonra comment modülünün ana php dosyasının içerisine bir önceki gönderimde belirttiğim gibi yeni tanımladığınız hook içerisinde gösterilmek üzere, yeni product-list.tpl'yi çağırmak ve modülün içerisinden çağırdığınız bu dosyaya aldığınız comment kodunu yazmanız gerekiyor. Burada bir husus var. Sadece ilk gönderinizde yazdığınız bu kod muhtemelen yeterli olamayacaktır. Kullanılan değişkenlerin de tanımlı olması gerekir.

Bundan daha ilerisini sorduğunuz sürece yanıtlayabilirim. Kolay gelsin.

1.1'de hiç çalışmadım. Sadece veritabanında hook oluşturmak yeterli değil.

Frontcontroller.php'de de değişiklik yapmak ve hook'u koyacağın yere {$hook_hookadi} gibi bir değişken eklemek gerekiyor.

Tabii bir önceki gönderilerde belirttiğim hook fonksiyonunu da tanımlamalısın.

Bundan sonra hook'u başarıyla oluşturup oluşturmadığını Modules>Pozisyonlar altından test edebilirsin.

Diğer hususlar için ise bu şekilde soru cevap ile çok yardımcı olabileceğimi sanmıyorum.

Aslında ben yorum modülünü wishlist modülündeki managewishlist.tpl veya view.tpl için istiyorum ama ilk önce kategoride bir yapayım daha kolay olur dedim. Zaten amacım kategoride bunu yapmak değil. Takip listemdeki ürünlere tek bir sayfadan yorum girmek istiyorum çünkü başka amaçla kullanacağım.

Tam olarak anlayamadım, her iki modülü de incelemek gerekiyor.