Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] Homepage logo ile featured products blokları arasındaki boşluğu nasıl kaldırabilirim

Peda

Recommended Posts

Merhaba,

Prestashop 1.4.7.3'te modüllerden hometext editor'deki yazıları kaldırıp sadece .jpg uzantılı bir banner ekleyince Homepage logo ile featured products blokları arasında büyük bir boşluk oluşuyor. Banner resmi kaldırılsa dahi boşluk yerinde duruyor.

Firebug ile boşluğun olduğu yeri aşağıdaki resimde gösterdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bu modülde zaten değişiklik yapamıyordum. Aşağıdaki hatayı veriyordu:

The following field is invalid according to the validate method isCleanHTML:

(EditorialClass->body_paragraph = for language 1)

Çözüm olarak, modules/editorial/EditorialClass.php dosyasındaki 55.satırı isString olarak değiştirince kayıt edilebiliyor. Fakat bu ayarlar ile yukarıda bahsettiğim boşluk konusu sanırım alakasız.

'body_paragraph' => 'isCleanHtml',

'body_paragraph' => 'isString',

4zc4l.jpg

Merhaba

Bundan sonra editorial modülünü diğer amaçlar için kullanmayacağım, hep böyle bırakacağım diyorsanız, en garanti çözüm bana göre:

modules>editorial>editorial.tpl

aşağıdaki satırları silin. Silmeden önce editorial.tpl'yi yine de yedekleyin. Belki sonra geri dönmek istersiniz.

{if $editorial->body_home_logo_link}</a>{/if}
{if $editorial->body_logo_subheading}<p id="editorial_image_legend">{$editorial->body_logo_subheading|stripslashes}</p>{/if}
{if $editorial->body_title}<h1>{$editorial->body_title|stripslashes}</h1>
{elseif $editorial->body_title}<h1>{$editorial->body_title|stripslashes}</h1>{/if}
{if $editorial->body_subheading}<h2>{$editorial->body_subheading|stripslashes}</h2>
{elseif $editorial->body_subheading}<h2>{$editorial->body_subheading|stripslashes}</h2>{/if}
{if $editorial->body_paragraph}<div class="rte">{$editorial->body_paragraph|stripslashes}</div>
{elseif $editorial->body_paragraph}<div class="rte">{$editorial->body_paragraph|stripslashes}</div>{/if}

Force Compile enabled ve cache'i kapatmayı unutmayın.

İyi çalışmalar.

büyük ihtimalle editörde bir tane boşluk var onu göremiyorsun. editörde html görümüne bir bakarsan onu görebilirsin gibi geliyor.

bu şekilde görünüm yerlerini silmek için php dosyarında zaman kaybetmeden .tpl dosyalarına bakmak gerekiyor.

modules/editorial/editorial.tpl

dosyasındaki 9, 10 ve 11 satırları silmeniz yeterli.

kolay gelsin

Merhaba,

Localhosttaki düzgün çalışan sitenin "prestashop_new" ve modulesteki "editorial" klasörlerini tüm alt dosyaları ile birlikte ftp'den siteye aktardım. Boşluk yine yerinde duruyordu, hiçbir değişiklik olmadı.

Tüm önerileriniz için tşk ederim. Hepsini teker teker denedim. Mahmut Bey'in dediğini yapınca boşluk kaybolmadı fakat yüksekliği yarı yarıya azaldı.

Çağlar ve Safa Beylerin dediklerinden yola çıkarak /public_html/modules/editorial/editorial.tpl dosyasındaki 33.34. ve 35. satırları uncomment {* ... *} yapınca boşluk kayboldu.

Aynı site localhostta da var. Ve bu satırlar localhostta aktif ve o boşluk yok. Fakat live sitede o boşluk çıkıyor.

Sonuç olarak ben ancak üstadların dediği şekilde o boşluğu oradan kaldırabildim. Teşekkür ederim herkese.