Jump to content

Anasayfadaki Ürün Sıralaması

gokhankasikci

Recommended Posts

Merhaba...

Anasayfadaki ürünler yani 'home' özelliği verilen ürünler en son eklediğin en son sırada çıkıyor yani 'home' de 20 ürün yayınlasan ilk eklediğin 20 ürün gözükecek 20 den sonra eklediklerimiz gözükmeyecek.

Ben ilk eklediğim ürünün anasayfa vitrininde en son sırada gözükmesini.

En son eklediğim ürünün ilk sırada gözükmesini nasıl ayarlayabilirim. ?

Teşekkürler. Kolay gelsin.

Selam Gokhan :) İyi haberlerim var.

modules>homefeatured>homefeatured.php yi bul

Oradan

$products = $category->getProducts((int)($params['cookie']->id_lang), 1, ($nb ? $nb : 10));

satırını bul ve hemen altına şunu ekle

$products = array_reverse($products);

Umarım işine yarar. Sonucu bildirirsen sevinirim.

Sonuç :

sitedeki ürün sayısı örn. 22 tane homefeatured ayarlarından anasayfada gösterilmesi istediğim ürün sayısını 16,20 yani üründen az rakam yaptığımda ürünler sana gösterdiğim gibi yine kaydı.

ama homefeatured'i 24 ve üstü yani üründen fazla ayarladığımda kayma yok.

ve

işe yaradı yeni ürünler ilk sırada...

Çağlar sen bir numarasın:)

Çağlar ben local'de kuruluykenki ürünleri sildim. o kayma düzeldi.

Verdiğin kodu koyduğumda en son eklediğim ürün ilk sıraya geldi fakat, Bu kodu ekledikden sonra 2 yeni ürün ekledim bu ürünler anasayfaya gelmedi... :S

Sitemde 18 ürün var homefeatured'de 16 gösteri olarak ayarladığımda gelmedi ürün sayısında fazla rakam girdiğide geliyor.Bu şu an için bir problem değil ama sitede 1000 tane ürün olduğunda 1004' yazmak zorunda kalırım yeni ürünlerin homede gözükmesi için

Rastgele ürün seçtirebilirek oda olur ama :S

Bu kod şunu yapıyor :homefeatured konfigüre ettiğimizde mesela 16 ürün mü istiyoruz ilk eklenen 16 ürünü sondan başa değilde baştan sona olarak sıralıyor.

bütün eklenen ürünler baştan sona doğru sıralamak lazım. yeni eklenen ilk 16 ürün orada çıkmalı yani

bu koda kadar ilk eklenen 16 ürünü sondan başa sıralıyordu

bu kod ilk eklenen 16 ürünü baştan sona sıralıyor.

ben yeni 16. üründen sonrasının anasayfada çıkmasını istiyorum her yeni ürün eklediğimde anasayfada çıksn eskilerin yerine.

bu koda kadar ilk eklenen 16 ürünü sondan başa sıralıyordu

bu kod ilk eklenen 16 ürünü baştan sona sıralıyor.

ben yeni 16. üründen sonrasının anasayfada çıkmasını istiyorum her yeni ürün eklediğimde anasayfada çıksn eskilerin yerine.

Bu durumda bir önceki söylediğim iptal. modules>homefeatured>homefeatured.php'de aşağıdaki satırı bulun.

$products = $category->getProducts((int)($params['cookie']->id_lang), 1, ($nb ? $nb : 10));

ve şununla değiştirin:

$products = $category->getProducts((int)($params['cookie']->id_lang), 1, ($nb ? $nb : 10), 'position', 'DESC');

• 2 weeks later...

$products = $category->getProducts((int)($params['cookie']->id_lang), 1, ($nb ? $nb : 10),'date_upd','DESC');

ben bu kodu kullanıyorum. En son güncellediğim ürünü başa alıyor.

Bir ürünün stoğu bitince ve tekrar stoklara girince onu başa almak için o ürünü tekrar eklemek gerekiyor.

Ben sadece güncelleme yaparak onu başa alabiliyorum.

Umarım işinize yara.

• 4 years later...

Merhaba Arkadaşlar;  Ben Ana sayfadaki Ürünleri , gruplar şeklinde yan yana almak istiyorum. mesala herhangi bir gruba önceden eklediğim ürünlerin hemen yanına ürün eklemek istiyorum. ama en başa alıyor en son eklediğim ürünü. yönetim panelinden denedim olmmuyor. ( istediğim ürünü herhangi bir ürünün yanına koymak istiyorum )  yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler  

bunu deniyorum yönetim panelinde kanca kayıyor ama sitede kaymıyor

1.5.x sürümünde Yönetim panelinden ürünlere geldiğimizde Kategori filtreleme seçeneğine tıklamadığımız da sıralama seçeneği aktif olmuyor. Bu nedenle Kategori filtreleme seçeneğine tıklıyoruz ve hangi ürünün sitemizde kaçıncı sırada gözükeceğini Sıralama alanından ayarlıyoruz.  olmadı

Edited by bybilgili (see edit history)