Jump to content

Co se starými položkami? Modul na přesměrování?


Ryuji

Recommended Posts

Přeji hezký den,

rád bych se zeptal, jak řešíte (případně jestli vůbec) následující situaci.

 

Mám na webu položku A. Té skončí životnost. Položka A se ale exportuje do XML do srovnávačů a tak i když zakážu objednání, zákazníci se na to stejně budou ptát (i kdybych deset krát napsal, že už se to neprodává) a exporty probíhají, Google, Seznam a jiní berou adresu a listují do katalogů. Takže mi zbývá jedině položku vypnout. Jenže odkaz na položku A je už v různých fórech a diskuzích, takže vypnutý odkaz je zase trošku na škodu.

 

Položka A má nástupce položku B. Takže bych byl rád, kdyby po kliknutí na starý (a již neexistující) odkaz z diskuzních fór došlo k přesměrování na mnou určenou položku na mém webu, aby zákazník místo hlášky toto zboží již není v nabídce viděl nástupce a motivovalo jej to ke koupi místo k odchodu z webu, protože nebude chtít nic hledat.

 

Je na to nějaký modul, nebo nějaké geniálně jednoduché řešení, které mě nenapadlo? :-)

Link to comment
Share on other sites

Tohohle souboru a jeho úprav se bojím jak účtu za mobil... To znamená že pro každou takovou položku bych si doplnil jeden řádek... Hmm, a nakopl by jsi mě prosím? Mohl by jsi mi uvést příklad? Moc se v htaccess opravdu nevyznám... :-(

Link to comment
Share on other sites

Další variantou je nevypínat tu položku ale prostě ji přepsat na tu novou...i když se tím pádem změní URL (ale nemusí, záleží na tom, jak ji generuješ), vždy se odkaz dostane na nástupce...

 

No, to je jisté řešení, díky za jednoduchý nápad. :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...