Jump to content

Problém s pozadím


reoxid

Recommended Posts

Zdravím.

 

Lámem si hlavu nad nasledovným problémom:

 

Urobil som si grafickú predlohu stránky, ktorú by som chcel nasadiť na Prestashop. Problém je v tom, že neviem ako mám docieliť to, aby sa mi pásik pozadia rozmeru 1000px x 2px opakoval zvisle až po footer a tam prestal. Keď som ten pásik pridal do

 

body { background-image: url('../img/content.png'); background-repeat:repeat-y; background-position:center;

background-color: #410106;

font-size: 11px;

font-family: Verdana, Arial, Helvetica, Sans-Serif;

color: #000;

text-align: center;

}

 

tak mi to pred footerom neprestane a pokračuje až po koniec stránky.

 

Poradí prosím niekto ako na to?

 

Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites

No na to som už prišiel. :)

 

Teraz už len pátram po tom ako prinútiť to pozadie aby sa začínalo repeatovať až po headeri (300px) a skončilo pred footerom.

S hore uvedeným kódom mi to pozadie repeatuje od vrchu stránky čo je blbé, lebo header je priehľadný .png a vidieť za ním to pozadie. :(((((

Link to comment
Share on other sites

No, nejdříve bys měl pochopit vrstvení. Takový logický příklad, když budeš nahazovat barák, nakreslíš na něj nejdřív obrázky a pak nahodíš štuk, nebo obráceně? Čili musíš předkem překrýt zadek. Takže pokud máš nějaké pozadí, tak ho vrstvami nad (header,footer) musíš překrýt, čili definuj pozadí i pro ty dva elementy.

 

Pozadí nikdy nezačíná od bodu A do bodu B který si definuješ, ale po celé stránce, všude. Pokud bys chtěl pozadí jen mezi headerem a footerem, tak bys musel definovat pozadí pro content.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...