Jump to content

problem s prijatym mailom


psr_user

Recommended Posts

Zdravim vas,

mam problem so zobrazovanim mailu, ktory pride po registracii alebo po uskutocneni objednavky. Mail asi nema spravne nastavenu znakovu sadu alebo je chyba niekde inde... Neviem ako by to bolo mozne opravit...

Prijaty mail vyzera to asi takto :

Dobrý deÅ Peter XXX,\r\n\r\nObjednávka Ä. 4 bola úspeÅ¡ne vytvorená a prijatá. Objednávka bude expedovaná v Äo najkratÅ¡om Äase od prijatia platby.\r\n\r\nPri objednávaní ste si vybrali spôsob platby bankovým prevodom. Vykonajte preto prosím platbu prevodom na úÄet:\r\n\r\nMartin...


Za kazdu radu vopred dakujem
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Nakoniec som predsa našiel ten súbor. Po rozbalení ho treba nahrať do inštalačného adresára Presty a v admine nastaviť PDF Kódovanie na "cp1250" a Písmo na "arialmt". Funguje to bez problémov a PDF súbory sú v správnom kódovaní pre Slovenský aj Český jazyk.

pdf.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam naprosto stejny problem jako psr_user. Nemam cesky txt verzi mailu. Reseni od Clerc je o necem jinem - to se vztahuje na pocesteni pdf souboru (ty mam ok). Nevi prosim nekdo jak s temi txt maily? Diky.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Prepáčte na toto vlákno som zabudol, lebo tento problém je riešený vo viacerých vláknách.
Na prvý krát som nepochopil presne otázku, lebo tento problém sa u mňa nevyskytol. Riešením je správny preklad a kódovanie mailov v utf-8, najlepšie otvoriť v editore, ktorý vie transformovať kódovanie. Ja používam PSPad, čiže otvoriť v editore urobiť prípadné zmeny a uložiť v utf-8.
Po tomto zákroku by potom mali chodiť maily v správnom formáte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...