Jump to content

Upgrade 1.2.5 cz -> 1.4.7. cs


Aramon

Recommended Posts

Hoj lidi,

 

šmejdím šmejdím, nenacházím, můžete mi někdo poradit?

Mám upgradovat Prestu 1.2.5., která ovšem má jako jazykovou sadu né s "cs" ale s "cz" na Prestu 1.4.7. v "cs".

Zkopčil jsem si web, koumám na lokálu, ale nedaří se mi najít cestu, jak na to...

Prvotní myšlenka byla smazat prostě cz a hotovo... Každý víme, co se stalo, nahodil jsem zpět DB a hledal něco, čím bych vyexportoval zboží, ale na 1.2.5. jsem nerozběhal nic korektně. Našel jsem tu několik zmínek o úpravě tools.php a ještě jakéhosi souboru, ale neprokousal jsem se na to, jak to upravit.

 

Víte kudy tudy na aktualizaci? Napadá vás řešení? Případně můžete mně nakopnout na tu úpravu pro export, že bych to pak prostě naimportoval do té správné češtiny cs?

Link to comment
Share on other sites

Jen úvaha (nezkoušel jsem): presta v db nikde nepracuje s "cz" ani s "cs" - přidělí jazyku jeho id a pak už pracuje pouze s id.

 

Asi bych nainstaloval novou verzi, pak v db změnil id jazyka "cs" na stejné, jako měla původní verze presta pro "cz".

Potom natáhnout zálohu původních tabulek databáze.

Link to comment
Share on other sites

Ok, trošku jsi mně popostrčil :-)

 

Udělal jsem to tak, že jsem přes PS 1.2.5 nakopčil 1.4.7, nahodil jsem starou DB a provedl klasický upgrade. Takže jsem měl češtinu a angličtinu. V administraci jsem dal importovat správnou češtinu CS a obratem ji opět v administraci nakopčil do původní češtiny CZ.

Nyní stačilo novou CS nastavit jako default a vypnout CZ a EN :-)

 

Možná trošku složité, ale vše šlape jak má :-) Rozepsal jsem to z troho důvodu, kdyby náhodou chtěl dělat totéž :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...