Jump to content

nastavení výchozí skupiny při registraci


jiritomekeu

Recommended Posts

Zdravím presťáky,

 

mám jeden dotaz, hledal jsem zde na fóru a nic jsem nenašel, ale zajímalo by mně, jestli je možné docílit tohoto: v BO jsem vytvořil k výchozí skupině ještě jednu skupinu 'velkoobchod' (ID = 2) a mám upravenou registraci, kde je tlačítko reg. jako velkoobchod a po kliknutí vyjedou pole pro firmu, ico, dic, adresa, mesto a psc. Když se vyplní mnou požadovaná pole, tak se nastaví nějaký skrytý atribut na nějakou hodnotu, jako, že registrovaný jest velkobchod. Teď se dostáváme k tomu, proč jsem toto téme zakládal. Je možné na základě těchto parametrů automaticky registrovanému přiřadit skupinu velkobchod (ID = 2) bez nutné úpravy v BO?

 

Přepsat název na 'VYŘEŠENO'

Jedná se o verzi 1.4.7.0

Edited by jiritomekeu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zdravím presťáky,

 

mám jeden dotaz, hledal jsem zde na fóru a nic jsem nenašel, ale zajímalo by mně, jestli je možné docílit tohoto: v BO jsem vytvořil k výchozí skupině ještě jednu skupinu 'velkoobchod' (ID = 2) a mám upravenou registraci, kde je tlačítko reg. jako velkoobchod a po kliknutí vyjedou pole pro firmu, ico, dic, adresa, mesto a psc. Když se vyplní mnou požadovaná pole, tak se nastaví nějaký skrytý atribut na nějakou hodnotu, jako, že registrovaný jest velkobchod. Teď se dostáváme k tomu, proč jsem toto téme zakládal. Je možné na základě těchto parametrů automaticky registrovanému přiřadit skupinu velkobchod (ID = 2) bez nutné úpravy v BO?

 

Tak jsem si to vyřešil sám. Pomocí javascriptu hlídám, jestli zákazník vyplní firmu, adresu, ico, psc a mesto, když se tak stane, přiřadí se skrytému poli 'group' hodnota 2 a ta se odešle formou POST. V classes/customer.php se upraví řádek cca. 126:

 

	    if ($_POST['group'] AND $_POST['group'] == 2)
	    $this->id_default_group = 2;
    else
	    $this->id_default_group = 1;

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem si to vyřešil sám. Pomocí javascriptu hlídám, jestli zákazník vyplní firmu, adresu, ico, psc a mesto, když se tak stane, přiřadí se skrytému poli 'group' hodnota 2 a ta se odešle formou POST. V classes/customer.php se upraví řádek cca. 126:

 

		if ($_POST['group'] AND $_POST['group'] == 2)
		$this->id_default_group = 2;
	else
		$this->id_default_group = 1;

 

Od javascriptu jsem ustoupil a do souboru authentication.php jsem vložil:

 

require(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php');
if (!empty($_POST['company']) AND !empty($_POST['dni']) AND !empty($_POST['address1']) AND !empty($_POST['postcode']) AND !empty($_POST['city']))
   $_POST['group'] = 2;
ControllerFactory::getController('AuthController')->run();

Link to comment
Share on other sites

Už nevím, odkud jsem to stáhnul, tak na to mrkni sám, ještě jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli to na 1.4.7. běží, každopádně ocením, když pak dáš vědět.

Jak jsem psal dříve, využívám vlastního postupu, defakto jako se vším, protože tady se člověk odpovědi jen tak nedočká.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Už nevím, odkud jsem to stáhnul, tak na to mrkni sám, ještě jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli to na 1.4.7. běží, každopádně ocením, když pak dáš vědět.

 

Zdravím, díky za modul, na 1.4.7. funguje.. nicméně zdá se, že má jen minimum potřebného nastavení, respektive nastavit skupinu podle emailu, adresy, státu nebo psč je pro mě nepoužitelné. Potřeboval bych pravidlo pro IČ, kvůli velkoobchodním cenám.

Nepřišli jste na něco nového? Díky

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...