Jump to content

Başka hosta taşımak

nilca

Recommended Posts

Arkadaşlar sitemi resil rüsva etmeden başka hosta nasıl taşıyabilirim yardımlarınızı bekliyorum.Daha önce localhostta yapmış olduğum sitenin sql çıktısını alıp içeri aktarmıştım siteyide halihazırda atmıştım fakat admin şifrem değişmişti bulamadım (: (sormayın nasıl olduğunu bende bilmiyorum)

(php de yeniyim açıklamalı anlatırsanız sevinirim)

(ha birde bazıları diyorki nasıl oluyorda bu kadar seyi bilirken öyle basit seyi bilmiyorsun;merak edenlere açıklıyım hemen;web tasarımını netten forumlardan vs.lerden değilde deneme yanılma yöntemi ile kitap kurcalıyarak net yokken! öğrendim.)

aslında tarif ettiğiniz gibi SQLi phpmyadminden dışarı çıkart (export ) ediceksiniz dosyaları taşımaksa bildiğiniz gibi kopy paste...
SQL sorgusunu yeni sunucunuzda çalıştırmadan önce aynı isimde veritabanınızı oluşturun ve içinde bu SQL i çalıştırın. sonra dosyaları taşıyın eğer admine giremiyorsanız: en basit yöntemle yeni şifre mail adresinize gönderilsin. çünkü MD5 şifrelenmiş şifre taşıma esnasında benimde daha anlayamadığım bir şekilde değişiyor.. bu yüzden şifreyi unuttum diyerek yeni şifreniz ile girebilirsiniz..

umarım iyi açıklayabilmişimdir..
teşekkürler

aslında tarif ettiğiniz gibi SQLi phpmyadminden dışarı çıkart (export ) ediceksiniz dosyaları taşımaksa bildiğiniz gibi kopy paste...
SQL sorgusunu yeni sunucunuzda çalıştırmadan önce aynı isimde veritabanınızı oluşturun ve içinde bu SQL i çalıştırın. sonra dosyaları taşıyın eğer admine giremiyorsanız: en basit yöntemle yeni şifre mail adresinize gönderilsin. çünkü MD5 şifrelenmiş şifre taşıma esnasında benimde daha anlayamadığım bir şekilde değişiyor.. bu yüzden şifreyi unuttum diyerek yeni şifreniz ile girebilirsiniz..

umarım iyi açıklayabilmişimdir..
teşekkürler

Hızlı cevap için teşekkürler.Yeterince açık fakat ben sistemi ürün tanıtım için kullanıyorum ve bu sebeble bazı doslar sildim şifreyi unuttun deyip mailime gelmesini istememe rağmen gelmedi .Sildiğim dosyalardan kaynaklanabilceğini düşünüyorum.Böyle birşey olmuş olması Mümkünmü?

mail hatası vermediği sürece mail gönderilmiştir..
mail gönderilmiyorsa sunucu kaynaklı sorun olma ihtimali var. önce hostinge danışın olmassa sıfır kurulum deneyin.
teşekkürler

Rica edeim vazifemiz (: Şaka biryana verdiğiniz desteklerden dolayı ben teşekkür ediyorum