Jump to content

Automatyczna aktualizacja cen


Maaks

Recommended Posts

Witam.
Czy jest jakaś możliwość, moduł, żeby przy wprowadzaniu nowego produktu można było podawać cenę np.: w euro, sklep sam by przeliczał cenę w/g określonego kursu i podawał ją w sklepie? Chodzi o to, żeby przy zmianie kursu euro, nie musiał wnosić poprawek do każdego produktu osobna, a tylko zmieniał przelicznik, a wszystkie ceny zmieniałby się automatycznie. Taka opcja jest nam ZenCart i bardzo ułatwia życie jak się sprowadza towar z kraju z inną walutą. Nie będę ukrywał, że na Preście pracuje mi się lepiej, ale brak takiej opcji w moim wypadku bardzo zniechęca mnie do korzystania z tego silnika, a chciałbym. Trudno uaktualniać ręcznie co parę dni cenę kilkaset produktów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziękuję za odpowiedź, ale nie o to mi do końca chodziło. Zależy mi na tym: na sklepie mam zawsze jedną walutę (pln), Na zapleczu dodaję tylko nowy towar, dodaję też cenę, załóżmy 20 (np: euro - nie ma znaczenia). A później tylko w jednym miejscu wpisywałbym obecny kurs waluty, a moduł(?) sam sobie by to mnożył i podawał już cenę przeliczoną na sklepie. Jest to o tyle przydatne, że jak sie ma 200 sztuk różnego towaru, a kursy walut mają u nas - niestety - duże skoki, to nie trzeba by poprawiać za każdym razem wszystkie ceny towarów z osobna, tylko w jednym miejscu można by wpisać aktualny kurs z NBP do przemnożenia. Już dobrą pomocą jest moduł Mass Update, gdzie w jednym miejscu w tabelce mamy wszystkie produkty i możliwość aktualizacji (niestety ręcznej) cennika. Brakuje tam tylko miejsca na wpisanie przez ile ma mnożyć ten cennik. Może z czasem coś takiego się pojawi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...