Jump to content

.htaccess - arkadasca url hatasi ve ürün izlerken dil degiskligi sirasinda sayfa görüntülenmiyor

WebSite

Recommended Posts

son izlenen blogunda her hangi bir ürüne tikladigimda site adresi olmadan direk linki acamayi deniyor ve bu durumda sayfa acilmiyor bugün google webmastertols site haritasi bölümünden incelerken ulasilmayan linkler gördüm ve tikladigimda sitede böyle bir sayfanin olmadigini gördüm sonra linkleri tek tek tikladigimda gördümkü ordaki hatalar var oldugunu

Kullandigim .hzaccess orjinaldir herhangi bir degisiklik yapilammistir

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php

hat kaynagi : Son Izlenen Blogu son izledigim ürünü block tan tikladigimda söyle bir link aciliyor ve tabiki sayfa görüntülenmiyor

http://10-n96.html/ yanii http://www.siteadi.de eksik eksik oldugundan ürün görüntülenemiyor

ve tabiki yine bu linkleri tiklar bir sorunla daha karsilastim icinizden iki veya 3 dilde siteyi kullanan arkadaslarimiz varsa onlarda bir test ederse sadece sorunun bendenmi genel bir sorunmu onuda ögrenirsek daha iyi olur bu anlamda yine söyle bir sorun

yeni ürünler yada sitedeki her hangi bir ürünü incelerken örnegin

www.siteadi.de/2-ipod-shuffle.html burda ipod var ve bunu inceler ben dil degistirmek istiyorum. dil degistirmye bastigimda link söyle oluyor
www.siteadi.de/product.php?id_product=2&id_lang=3 ve sayfa görüntülenmiyor

bir cok dil secenegi kullanna arkadaslarim bu söyledigim olayi kendi sitelerinde test eder ve sonucu buraya yazarlarsa sorun icin ortak bir cözüm arayisinda oluruz

ilginize tesekkürler

• 1 month later...

burda bildik seyler yazilir kimse cikan bir sorunu yada var olan bir sorunu görmek istemez cünkü cözüm yolu yok ama bu konu simdi bir yerde acilmis olsa cevaplanmis olsaydi ordan her kes bir seyler kopyalar burda akil veriridi malaesef gercek ama aci

önce konuyu oku sonra yorum yap arkadasca url sormuyorum yukariyi iyi oku arkadasca url aktiv ederken yeni ürünler ve buna benzer birkac block ta örnegin bir ürün görüntülüyorum ve bu esnada yukaridan dil degistiriyorum ve ozamn link acilmiyor

yukarda yazdiklarimi iyi oku ve sende presta varsa ayni sorun sendede var

sitemap nasil oluyor html link nasil yapiliyor arkadasca url nasil aktif ediliyor diye bir soru sormussam o zaman konus

?

Anladinmi ?

• 2 months later...