Jump to content

Yönetim Panelinde adres hatası

glsnkb

Recommended Posts

Merhaba,

Yönetim panelinde müşteri adreslerini görüntülemede il/Şehir sekmesini göremiyorum. Adminaddresses.php dosyasına baktığımda herşey normal görünüyor. Siteye üye olurken veya müşteriler adreslerini görüntülediğinde de hiçbir sorun yok sadece yönetim panelinde şehirleri göremiyorum. Lütfen acil yardım bekliyorum. durum ile ilgili resim ektedir. En son sürüm yani v1.4.6.2 kullanıyorum ancak daha önce de böyleydi.

post-177979-0-45971700-1322790297_thumb.jpg

Merhaba;

Çeviriler yanlış diye düşündüm. Ki yanlışmış. Sizdeki formda ilçe yerine İL geliyor. Prestashop da zaten ilçe için ayrı bir alan yok. Bunu çevirilerden düzeltebilirsiniz.

Sipariş sayfasında adres görünümü ile ilgili sorununuz varsa aşağıdan devam edebilirsiniz.

Prestashop'un yeni versiyonunda "adres gösterim formatı " diye bir özellik geldi. Bunu üstmenüden sıraysla

1. Kargo sekmesi->Ülkeler bölümüne girip
  2. Türkiye'yi tıklayıp (editlemek için)
  3. Açılan sayfada (altlara doğru) adres görünümü (Address layout) kutusundan yapabilirisiniz.

Örneğin bu kutuya aşağıdaki kodu yazıp kaydedip deneyebilirsiniz.

firstname lastname
company
vat_number
address1
address2
postcode city
Country:name
phone

Ben state'leri il citiy'leri de ilçe olarak çevirdim. Bu yüzden sipariş formlarımda, üye girişinde veya üye olurken adres girmede hiçbir sorunum yok. Yani web sitemde hepsi görünüyor. Sadece yönetim panelinde müşteriler-adreslere baktığımda il yani state görünmüyor.(fotodaki gibi) Siparişlerime girdiğimde görünüyor ama. Address Layout ile bir çok şey denedim ama hiçbir yere etkisi olduğunu görmedim.ayrıca eski versiyonlarda da bu adres görünümü vardı amam değiştirdiğimde hiç farkmetiyordu.Layout'ım aşağıdaki gibi.

firstname lastname

company

vat_number

address1

address2

postcode

State:name

city

phone