Jump to content

Üyelik formuna set ekleme telefon zorunluluğu

Recommended Posts

selamlar.

presta 1.4 kullanıyorum.

Müşteriler üye olurken formda telefon ekleme zorunluluğu var ama telefon eklemeden de üye olabiliyorlar.

Kapıda ödeme sisteminde bu sıkıntı çıkariyor.

Bazı üyelik forumlarında görüyorum , telefon kısmına gelindiğinde küçük bir uyarı yazısı yada telefon ekleme zorunluluğu eklenebilirmi ?

Tam olarak anlamadım ama sanırım şundan kast ediyorsunuz üyelik formunda telefon kısmının zorunlu olduğunu göstermek istiyorsunuz

authentication.tpl de telefon kısmını bulun ve hemen onun yanına

<span style="color:red">{l s='Please enter your telephone'}</span>

yazabilirsiniz

• 4 weeks later...

Bu arada telefon kısmı epey uzun neresine o kodu eklicem.

<p class="required">{l s='You must register at least one phone number'} <sup>*</sup></p>
 <p class="text">
  <label for="phone">{l s='Home phone'}</label>
  <input type="text" name="phone" id="phone" value="{if isset($smarty.post.phone)}{$smarty.post.phone}{/if}" />
 </p>
 <p class="text">
  <label for="phone_mobile">{l s='Mobile phone'}</label>

<label for="phone_mobile">{l s='Mobile phone'}</label>

tam bunun yanına ekledim olmadı.

Ben sadece müşteri telefonu kutucuğuna tıkladığı zaman yada onu es geçtiği zaman cep telefonu numarası girme zorunluluğu olna bi ibare belirsin istiyorum. mümkünmü bu.

Selam;

Hocam senin istediğin javascript ile olur sadece.

Üşenmiyorum bişeyler karalıyorum deneyebilir misin ?

<script>
$("input#phone").change(function () {
  if($(this).val() == "" OR $("input#phone_mobile").val() == "") {
   $("label[for='phone']").html('<span style="color:red; font-size:1.8em;">TELEFON ALANI ZORUNLU ULEYN !
   Hep boş bırakıyorsunuz sipariş geciyorsunuz. 118 şirketlerini evlatlık aldık sayenizde.  </span>') ;
  }

}
</script>

Bu kod gönderilmesini engellemez ama uyarır.

Hem uyarıp hem engelleyen JQ kodunu da yazabilirim.

Not: yukardaki kodu denemedim.

Bu arada o sorunu hallettik. Sisteme sızamadan enseledik. İki seçenek sunduk. Formal adaleti red etti. Hz. Zopa yasalarına göre değerlendirilmek istedi. Kendisine 3 aylık angarya yazılım cezası verdik. Topluma kazandırıyoruz. Yardımların için teşekkür ederim.

bir zopada benim için olsaydı şapşal hergeleye, sayenizde adalete gerek kalmıyor soruşturma başlamadan kovuşturma ! hep sevmişimdir ;)

Yukarıdaki kodları sayfa içerisinde tam olarak nereye ekleyeceğim mahmut ? mobile phone kodları yukarda verdiğim gibi 5-6 satır gidiyor.

Hala uyumadıysan şayet yerinide söylüyebilirmisin. Saat itibariyle ilgin için.. sağol dost.

bir zopada benim için olsaydı şapşal hergeleye, sayenizde adalete gerek kalmıyor soruşturma başlamadan kovuşturma ! hep sevmişimdir ;)

Yukarıdaki kodları sayfa içerisinde tam olarak nereye ekleyeceğim mahmut ? mobile phone kodları yukarda verdiğim gibi 5-6 satır gidiyor.

Hala uyumadıysan şayet yerinide söylüyebilirmisin. Saat itibariyle ilgin için.. sağol dost.

Sanırım uyuduktan sonra geldi bu mesaj. Kodları sayfada herhangi bir yere ekleyebilirsin. Örne "<form" ile başlayan satırın üstüne iyi gider.

• 2 weeks later...
  • Create New...