Jump to content

Komplex fizetési mód (készpénz, utánvét, banki utalás)


Feri77

Recommended Posts

Helló!

 

A webáruházban a következő szállítási módjaim vannak:

- Személyes átvétel (értelemszerűen ingyenes szállítás)

- Kiszállítás

 

Hogyan tudom beállítani a PS-t, hogy a személyes átvételnél csak a készpénzes v. banki utalásos módot engedje, míg kiszállításnál csak utánvétel és banki utalás lehessen?

 

Letöltöttem a stiffmodulecarrier modult, de hiába telepítem (és másolom be a fájlokat a megfelelő mappákba, ami a telepítési leírásban van), a modulok között nem jelenik meg, a Payment lapon be tudom jelölni a korlátozásokat, de hiába mentem el, a pipák nem maradnak meg, és a szállítás kiválasztása után a webáruházban "Nincs fizetési modul telepítve" hibaüzenetet kapok.

 

1.4.4.1-es PS-em van.

Link to comment
Share on other sites

sztem nem baj, ha mindkettő van, mindkét átvételnél.

utánvétnél is utalhatnak előre és akkor az utánvét összege nulla ft lesz.

a futárnak meg nem kell fizetni az utánvét összegét.

 

Az nem jó, mert más-más a küldési díja egy utánvételes csomagnak, mint egy előre utaltnak.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Nekem is ugyanez a problémám volt a modul telepítése után. Valamiért nem inicializálta rendesen magát.

Nem hozta létre a megfelelő táblát az adatbázisban. Miután én ezt kézzel létrehoztam és hozzá a mezőket, attól fogva rendesen működött.

A pontos infókat a stiffmodulecarrier.php fileban, a function installDB() bejegyzés alatt találod.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Két dolgot kell megtenned:

1. A Shipping fülön lent a Díj tételnél minden szállítódra nyomj egy Mentés gombot. Egyesével legörgeted, mentés. Ez egy bug miatt kell.

2. Letöltöd a ship2pay modult innen . Bemásolod a modules és ....nememlékszem mianeve mappát a shopod főkönyvtárába. Majd Modulok, megkeresed a ship2pay-t és azt mondod, hogy Telepítés. Ezzel tudsz összekötni szállítást fizetéssel. Marhaegyszerű, pikkpakk megy. Ja igen, a Beállításban tudod ezt megtenni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Megoldottam, bár nem a shp2pay-el, hanem a stiffmodulecarrier modullal.

Ha valakit érdekel innen lehet letölteni őket:

http://vincenzoboret..._1.4.5_beta.zip

http://www.vincenzob....4.6.2_beta.zip

 

Köszönet érte. Van esetleg ötlet, hogy mit csinálhatok rosszul:

Megjelenik a kívánt box az admin felület szállítók fülén, de "nem marad úgy" mentés után a pipálgatás. + a Front end azt írja, hogy nem elérhető fizetési modul

Link to comment
Share on other sites

Érdeklődnék, hogy sikerült e megoldást találni, mert én is hasonló problémákkal küzdök. Felepítettem a StiffCarrier modult, de hiába állítom be, nem működik rendesen. Akármelyik szállítást választom, mindegyik fizetési mód megjelenik :(

 

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

 

Köszönet érte. Van esetleg ötlet, hogy mit csinálhatok rosszul:

Megjelenik a kívánt box az admin felület szállítók fülén, de "nem marad úgy" mentés után a pipálgatás. + a Front end azt írja, hogy nem elérhető fizetési modul

 

Nekem ez nem működött :http://www.vincenzob....4.6.2_beta.zip csak a másik. Nekem is ugyanaz volt a hiba, nem maradt úgy amit bepipáltam. Tehát az 1.4.6.2-es prestához a másikat használom, és annak ellenére, hogy nem egyezik a verziószám, az működött. És természetesen felül kellett írni, vagy bemásolni a megfelelő fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Helló!

 

Mint kezdő olyan segítség kéne, hogy merre találom(ok) a készpénzes fizetési lehetőséget amit ahhoz állítanék be hogy az áru átvétele személyesen az üzletben. Csak postai utánvétest meg payapl átutalás stb... találok

Előre is kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Az 1.4.8.2 shopnál már nekem sem működik a maofree_cashondelivery modul.

Így nincs bolti személyes átvételem.

Maofree forumán azt írja, ha jól értem, hogy a modult levette a honlapjáról, mert fejlesztés alatt van az 1.5-ös prestához, de az már fizetős modul lesz.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat!

 

Jelenleg én is a utánvét átírt verzióját használom, csak hát nem gondoltam, hogy egy ennyire ismert shopmotor egy ilyen egyszerű dolgot ne tudjon.

Link to comment
Share on other sites

Feri, akkor most nálad nincs is postai utánvételes szállítás, csak banki utalás és személyes átvétel?

Vagy mindhárom jól működik a stiffmodulecarrierrel?

Azért ezt a shopodban megnézném, ha lehet!

Mi az elérhetősége?

Link to comment
Share on other sites

én nem tettem különbséget az utánvét és a kp fizetés között.

úgy oldottam meg, hogy van előre utalás és készpénz fizetés

sztem attól, hogy vki utánvéttel veszi át a csomagot, amit ott szintén kp-ra fizet vagy előre utalja, az én szemszögemből teljesen mindegy. miután kiválasztja a szállítást, utána eldöntheti, hogy utalja vagy kp-ban fizeti. az utánvétnél meg, ha feladom a csomagot akkor a számlát utánvétre állítom, amit le tudok ellenőrizni, hogy a futártól milyen összeg jön be.

Link to comment
Share on other sites

most el kell szaladnom, de, ha visszajövök és nem érthető, leírom pontosan.

teljesen jól működik ez a verzió én biztos nem fogom bonyolítani, mert így is 10-ből kettő, utalásra nyom kp helyett, mert nem figyelte.

szállításnál meg csináltam személyes átvételt 0 ft-ra árazva, postai kiszállítást és pick pack átvételt.

ez mind rákerül a visszaigazolásra és onnantól engem már nem érdekel, hogy most kp-ra nyom az oldalon vagy utánvétre

 

ezt a stiff modult nem használom, egyszer ki akartam próbálni és teljesen összeomlott a shop.

azóta én nem próbáltam

Edited by feri (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok! érdeklődnék, hogy végül is olvastam itt már mindent :D sikerült valakinek megoldani a fizetési gondot, hogy személyes átvételnél ne látszódjon az utánvétes fizetés? :D köszi előre ios

Link to comment
Share on other sites

Köszi Feri, ez megvolt csak mégis szebb ha van személyes átvétel,fizetés utánvélttel, és fizetés előreutalással--Szerintem igényesebb egy picit

 

Köszi Don próbálom hamarosan kivi leszek---Ezzel nekem az a bibi hogy ahogy install megcsinizem-stiff a modulba classes és admin majd fogja és fehérség és semmise-PrestaShop™ 1.4.7.3

Edited by Hargi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

a készpénz fizetés, hogy utánvéttel történik vagy személyes átvétellel, sztem tök mindegy.

a vevőt se érdekli.

én úgy csináltam, hogy a szállítások a személyes átvétel és posta

a fizetés meg készpénz és előre utalás

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...