Jump to content

satıs yapınca mail atması

tatar

Recommended Posts

merhaba arkadaslar presta ile kurdugum sorunları bitmeyen bir sitem var :) her sorunu kafayı yeme derecesine gelinceye kadar çözdüm ancak tek bir sorun kaldı normalde baslık açmadan hep aramalarla çözdüm sorunlarımı ama bunda artık pes edip tıkandım ve yardım istiyorum. Siteme kapıda ödeme modulu kurdum ek ücret alan cinsten burdan bulup. hersey guzel kullanıcı kapıda ödeme ile malı satın alıyor ben bunu panelden satıslardan görebiliyorum ama bana yani sitenin sahibine mail atmıyor su urun satıldı diye veya butun adminlere mail atmıyor bu nedendir ben ürün satılıp satılmadıgını ögrenmek için her dakka panelden kontrol edememki yardımcı olurmusunuz bana satış yapınca bana mail atması için ne yapmam gerekiyor.

Merhaba;

ayarlar bölümünde e-posta alt sekmesi var. Oradan e-posta ayarlarınızı kontrol etemiz gerekiyor. Bazı sunucularda php mail() fonksiyonu çalışmaz bunun yerine smtp kullanılır. Her halükarda orada bir test e-postası gönderme butonu var. Onu kullanın ve e-postanın gittiğine emin olana kadar deneyiniz.

kolay gelsin

O zaman Tek bir ihtimal kaldı.

Mail template dosyalarınız eksik.

Emin olmak için İngilizce dilini seçip yeni bir kayıt oluşturun ve o şekilde alışveriş deneyin. Mail gelirse hatayı bulduk demektir.

Ek olarak hata gösterim modunu açıp alışveriş deneyebilirsiniz.

Eğer sorun buysa bana mail atın size dil dosyalarını yollayabilirim.

Mail şablonlarım aslında tam gibi ama bilemiyorum.. ingilizce olarakta denedim , bildirim maili gelmedi. belkide e-mail uyarıcı modülü temamda çalışmıyordur? test maili dışında hareket yok ama tabiki ; alışverişlerde müşteri mailine hepsi gidiyor.tüm fonksiyonları denedim.

• 3 months later...

mail klasöründeki en dizinin yedeğini pc içine alın adını tr olarak dğeiştirip tekrar hosta atıp deneyiniz.

root şifresiyle attıysanız chmod klasörler için 755 dosyalar için 0644 yapın kullanıcı ise domainin cpanel user namesi yapın.

kolay gelsin