Jump to content

Dolar ve Euro ile satış

afaroz61

Recommended Posts

Merhaba;

Bunun şu şekilde yapabilirsiniz. Ön panelde kuru TL olarak sabitleyin. Sitenin ana kurunu USD olarak seçin.

Örnek kod (TPL)

Diyelim ki TL kurunun ID si 5 olsun.

Aşağıdaki kodu header.tpl dosyasının ortalarında bir yere koyun.

{if $cookie->id_currency neq 5}
{literal}
<script>
setCurrency(5);
</script>
{/literal}
{/if}

Artık otomatik olarak TL olacaktır. Ama fiyatlar sabit kalacaktır. Yani dolar yükselirse fiyatlar otomatik yükselmez. Kurları güncellemeniz gerekir.

Fiyatlar otomatik olarak güncellenesin ve her ürün için ayrı para birimi seçebileyim derseniz;

http://prestashopmodul.com/tr/11-multi-currency-solution.html böyle bir modül yazmıştık.

Kolay gelsin.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. İşlemi uyguluyorum herşey ok ama sepete ekleyince dolar olarak ekliyor ve ana fiyat oluyor. TL ye dönmüş hali değil. Dediğiniz modülüde inceledim ama 150 Doalr biraz pahalı geldi bana Forcedcurriens i denedim ondada anasayfada fiyatlar ok iken detay sayfasında ürün ana fiyatını 2 defa kur ile çarpıyor

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. İşlemi uyguluyorum herşey ok ama sepete ekleyince dolar olarak ekliyor ve ana fiyat oluyor. TL ye dönmüş hali değil. Dediğiniz modülüde inceledim ama 150 Doalr biraz pahalı geldi bana Forcedcurriens i denedim ondada anasayfada fiyatlar ok iken detay sayfasında ürün ana fiyatını 2 defa kur ile çarpıyor

Merhaba;

Force currency bi modifikasyon. Sadece ön sayfadaki para birimini otomatik değiştirir. Farklı kurlarda ürün girmenizi sağlamaz.

Benim yazdığım koddaki TL kurunun ID sini 5 olarak düşünerek yaptım. Sizdeki kur ID leri farklı olabilir.

Yönetim panelinden bakabilirsiniz.

Bizim modül ile ilgili PM atabilirisiniz. O fiyatlar yabancılar için ;)

Kolay gelsin.