Jump to content

Önemli Uyarı

MahmutGulerce

Recommended Posts

Herkese Merhaba;
Prestashop 1.4 versiyonuyla birlikte herkes yine aynı sorunlardan bahsetmeye başladı. Çünkü herkes yine abuk yerlerden editlenmiş prestashop dağırtımları indirip kuruyor. Lütfen herkes prestashop un orjinal sitesinden (BURADAN) indirip kursun.
Prestashop Resmi Dağıtımları Türkçe sürüm olarak yayınlanmaz. Lütfen başka yerden dosya indirmeyiniz.

Bu hafta kurulum yapamayan 9 yeni kullanıcı ile tanıştım. Kurulum adımlarını dahi geçemediği için bizden destek istediler. 3 tanesi prestashop u bırakıp ücretli sistem kullanmaya başladı. Diğerlerine orjinal sürüm yükledik.

İndirdikleri sürümde 3 parti bir sürü modül ve 20 den fazla link yerleştirilmiş. kodlarla oynarken sağını solunu bozmuşlar. Yani ufak tefek şeylerin peşinde koşan çoluk çocuk takımı yüzünden insanlar Prestashop dan vazgeçiyorlar.
Aşağıda editlenmiş bir kod var.

></pre>
<ul>
<?php echo lang('Official forum'); ?> | 
presta-tr.com | 
<?php echo lang('Contact us'); ?> | 

Bu da ön sayfaların footer bölümü

{l s='Turkcelestiren - PrestaShop Turkiye' mod='blockcms'}

(Nasıl Türkçeleştirmişse artık. Yüzde 90 benim çevirim)

Bunu yapan arkadaş üstelik bu forumda yöneticiydi. Buradan aldık ama kendi sitesinden devam ediyor. Sadece o değil birkaç kişi daha bunu yapıyor. Gizli reklam AFL lisansının dağıtım koşullarına aykırı bir haksız fiildir.

O kısımları silmekte zorlanan arkadaşların kendi sorunlarıdır ayrıca aynı forumda (yani forumumda) bu alanları silmekle ilgilide yazı bulabilirsiniz..

O alanları isteyen herkes zaten sildi.. Tercümeler 1.2.5 versiyonundan itibaren zamanında Ben ve Arkadaşım Ramazan ile çevrildi. Sonraki versiyonlarda ise bu şekilde bir desteğim yoktu ve Hem bu forum hem kendi forumumda destek verip türkçe dağıtımlar hazırladım.. İsteyen herkes bu linkleri silip kullandı istemeyen silmeden kullandı.. Ayrıca Bu forumdan alınmamla hiçbir alakam yok. Kaldıki bu söylediğin şeyi 4 senedir 1.1 versiyonu itibari ile yayınlanmaktaydı.. Bu yüzden bir sorun olaydı o zamandan bu zamana Fransadan giren onlarca kullanıcıdan biri bu uyarıda zaten bulunurdu.. o kadar zaman içerisinde patric ile yazıştığım şeylerde hep sitemin adınıda duyurdumm.. Hiçbirinin buna bir itirazıda yoktu..

Ayrıca insan satın almak istediği bir domaini neden bu şekilde ayıplar anlamıyorum.. Biz onlarca insana destek oldukk.. O şu an bozuk dediğin çalışmalardan onlarca yüzlerce kişi faydalandı.. forum yöneticilerinin kanına girip buradan yapacağım desteğe engel olmuş olabilirsin.. Ama eminim destek olduğum kişiler bu konu üzerinden gerçekleri ve verdiğim desteği yansıtacaklardır..

Ücretli sisteme geçen insanların ücretli sisteme geçme sebepleri bu değil tema desteğinin olmaması.. Gri bir şablondaki siteyi kimse istemez.. Ayrıca Presta ile yapılmış ücretli sistemlerden daha pahalı sitelerde gördük.. her neyse Artık bu forumda benim olmadığımı herkes bilsin.. Desteğimi görmüş olup yazandan da yazmayandanda Allah razı olsun.. Sürç-i lisan ettiysek affola.. Allah herkesin Rızkını bol versin..

Selametle..

49354_3TOghWzA9ztot4ng3vAo_t

aslında prestashop 1.4 te eklenen bir özellik var şuanda kullnamasak bile. kurlumda ülke seçtiğimiz zaman otomatik olarak türkçe dil dosyasını siteden otomatik indirip türkçe yapıyor. betada bu çelışıyordu ama şuanda çalışmıyor. çalışmamasının nedeni. 1.4 için türkçe dil paketinin düzenlenmemiş olmasıdır. daha öncede türkçe dil dosyasında birçok hata vardı yöneticilere e-mail ata ata düzeltmiştik. bakalım inş. buda çözülürse direk bu siteden indirlip kurlan türkçe olacak.

grş...