Jump to content

Rast gele ürünleri nasıl çekebilirim

legend.61

Recommended Posts

merhabalar,

Bir sayfaya ürünleri resimleri ve fiyatlarıyla birlkte çekmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.
Elimde slayt şeklinde ürünlerin gösterildiği bir modül var. Yalnız ben modül olarak değil. Boş bir sayfaya slayt şeklinde ürünlerin kayarak geçtiği bir şey yapmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

Modül olarak kurdum zatende bana modül olarak değil. Boş sayfaya çekebileceğim kod lazım. modülü ekledim anasyafada olsun kategorilerde olsun kayan ürünler çıkıyor. Fakat ben boş bir sayfada çıkartmak istiyorum. Sonra o sayfayı iframe ile çekip diğer sitelerime ekleyeceğim reklam olsun diye

Modül olarak kurdum zatende bana modül olarak değil. Boş sayfaya çekebileceğim kod lazım. modülü ekledim anasyafada olsun kategorilerde olsun kayan ürünler çıkıyor. Fakat ben boş bir sayfada çıkartmak istiyorum. Sonra o sayfayı iframe ile çekip diğer sitelerime ekleyeceğim reklam olsun diye

Ok sorun yok. O halde şöyle birşey deneyelim

<?
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php');
include(dirname(__FILE__).'/init.php');

// Burayı düzenleyebilirsin 
$urun_sayisi = 10;
$kategori_id = 1; 
$dil_id =  (int)Configuration::get('PS_LANG_DEFAULT'); // sitenin ana dili
//

$category = new Category($kategori_id, $dil_id);
$products = $category->getProducts($dil_id, 1, $urun_sayisi );

foreach ($products as $urun):
?>
<!-- Burası HTML burayı düzenleyebilirsiniz -->

<?=$urun['name']?>

<?=$urun['description_short']?>
<?=Tools::displayPrice(Product::getPriceStatic($urun['id_product']), null)?>

<!-- HMTL bitti -->
<?
endforeach;
?>

ilginiz için teşekkür ederim.

getProducts($dil_id, 1, $urun_sayisi ); foreach ($products as $urun): ?>

Şöyle bir hata geldi ekrana.

config dosyalarının çağırıldığı adresimi değiştirmem gerekiyor bir iki şey denedim ama yapamadım.

Bu kodları ana dizine atıp çalıştırmayı denedim.

ilginiz için teşekkür ederim.

getProducts($dil_id, 1, $urun_sayisi ); foreach ($products as $urun): ?>

Şöyle bir hata geldi ekrana.

config dosyalarının çağırıldığı adresimi değiştirmem gerekiyor bir iki şey denedim ama yapamadım.

Bu kodları ana dizine atıp çalıştırmayı denedim.

Selam;
Rica ederim. Bende çalıştı. Sizin ekranınızda gördüğünüz hata değil bizzat yazdığımız kodun bir parçası. bunu bir php dosyası olarak ana dizinde (prestashop un kurulduğu dizinde) çalıştırmanız gerekiyor.

İsterseniz pm link atın fırsat bulunca bakarım.
kolay gelsin

Çok teşekkür ederim çalıştı. Kendimce düzenleme yapmaya çalışırım şimdi. Birde Ben acıklama yeri değilde ürün resmi çekmek istiyorum. Resim kodunu yazabilirmisiniz

Bir de, ürünleri yatay listelemek istiyorum (alt alta değil. yan yana). onu nasıl yapabilirim

Çok teşekkür ederim çalıştı. Kendimce düzenleme yapmaya çalışırım şimdi. Birde Ben acıklama yeri değilde ürün resmi çekmek istiyorum. Resim kodunu yazabilirmisiniz

Bir de, ürünleri yatay listelemek istiyorum (alt alta değil. yan yana). onu nasıl yapabilirim

Hocam sen de çok şey istiyorsun ama :D Şaka yapıyorum istediğiniz aşağıdadır.

<?
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php');
include(dirname(__FILE__).'/init.php');

$urun_sayisi = 10;
$kategori_id = 1; 
//

$category = new Category($kategori_id, $dil_id);
$products = $category->getProducts($dil_id, 1, $urun_sayisi );

foreach ($products as $urun):
$img=Product::getCover($urun['id_product']);
?>
<!-- Burası HTML burayı düzenleyebilirsiniz -->

<?=$urun['name']?>

<?=$urun['description_short']?>
<?=Tools::displayPrice(Product::getPriceStatic($urun['id_product']), null)?>

<!-- HMTL bitti -->
<?
endforeach;
?>

hata verdi

Çok şey istediğimi biliyorumda istedikleirmin hepsini yazmıyorum ağır gelmesin diye:)))))

Sağolun bilgi veriyorsunuz kendimce uğrşaıyourm baktım işin içinden çıkamıyourm mecbur yazıyorum tekrar:)

Asıl istediğim www.yoreyeozgu.com anasayfasındaki kayan ürün modülü, bu görüntünün benzerini boş sayfaya çekmek istiyorumda öle uğraşıyorum sağolun sizde yardımcı oluyorsunuz. Bakalım sonuç nasıl olacak:)

hata verdi

Çok şey istediğimi biliyorumda istedikleirmin hepsini yazmıyorum ağır gelmesin diye:)))))

Sağolun bilgi veriyorsunuz kendimce uğrşaıyourm baktım işin içinden çıkamıyourm mecbur yazıyorum tekrar:)

Asıl istediğim www.yoreyeozgu.com anasayfasındaki kayan ürün modülü, bu görüntünün benzerini boş sayfaya çekmek istiyorumda öle uğraşıyorum sağolun sizde yardımcı oluyorsunuz. Bakalım sonuç nasıl olacak:)

Rica ederim. Sadece espriydi. tabiki yazacaksınız burası destek portalı.
Aldığnız hatanın sebebi kodun burada eksik görünmesinden ileri geliyor. Ben kodu deneyip yazdım ama bir kısmı yine eksik çıkmış. Aşağıya zipli dosya ekledim. İndirip çalıştırabilirsiniz.
Kolay gelsin

export.zip

Gerçekten çok hoş oldu:) kayan ürünlü istiyorsum o biraz sıkıntı oldu ama şuanki hali gerçekten güzel oldu. 3-5 görsellik eklemeye çalıştım reklam için güzel bir sayfa oldu.

Şimdiki sorum şu: Şimdi 10 ürün çeksin dediğim zaman alt satıra atlıyor ben alt satıra inmesini istemiyorum. Yüksekliğin aynı kalmasını istiyorum.

Veya şu çok çok daha verimli olabilir reklam için 5 ürün çekeyim ama sayfa yenilendikçe farklı ürünler gelsin. Rastgele ürünler çekmek daha hoş olabilir.

Bu şekil anasayfada bulunan ürünleri sırasıyla çekiyor.

Merhaba;
Bunu yapmanız için foreach döngüsünden önce bir html tag kullanmanız ve bu taga css ile sabit genişlik/yükseklik vermeniz gerekecek. Ürünleri kaydırmak için de jquery kütüphanesini kullanabilirsiniz.
Hangi kategoriden kaç ürün çekeceğiniz ile ilgili bölümler yukarıdaki kodda zaten bulunuyor. Rasgele yapmak için kategori id numarasını randomize yapabilirsin ama tavsiye etmem şu an ana sayfadaki ön plandaki (Featured) ürünleri gösteriyor. Aşağıdaki bölümü editleyip kategori ve ürün sayısını değiştirebilirsiniz.

$urun_sayisi = 10;
$kategori_id = 1; 
//

• 5 months later...