Jump to content
  • 0

Błąd 500 po zainstalowaniu modułu


xDaniBix

Question

Witam,

Przychodzę z prośbą o pomoc może ktoś już miał taki problem. Zakupiłem dziś moduł z oficjalnej strony prestashop "Google PageSpeed Insight - Webp , Speed Optimization", po jego zainstalowaniu wyskoczył komunikat na zielono, że moduł został pomyślnie zainstalowany więc nie zastanawiając się kliknąłem przycisk konfiguruj i tu ku mojemu zdziwieniu zamiast przenieść mnie do konfiguracji sklepu wyrzuciło mnie z back office wywalając błąd 500. Próbując kilkukrotnie dostać się do BO cały czas wyskakuje błąd 500 mało tego sklep ładuje tylko stronę główną po kliknięciu w kategorie sklep również wywala błąd 500. Szukając pomocy w internecie natknąłem się na artykuł w którym było opisane aby usunąć moduł poprzez klienta FTP, więc tak też zrobiłem. Efektu brak. Wyczyściłem też pamięć cache z klienta FTP również bez rezultatu. Napisałem do supportu Prestashop jednak dziś na odpowiedź nie mam szans a klienci przechodzą koło nosa. 

Szczerze mówiąc mam już dosyć tej presty, co by nie zrobił to wywala albo błędy 500,503 itp. po czyszczeniu pamięci podręcznej z poziomu BO też wywala błąd 500.

Dodam tylko wersja presty 8.1 moduł kompatybilny z tą wersją. 

Ktoś pomoże ?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
19 minutes ago, endriu107 said:

Włącz tryb debugowania, jest to pierwsza czynność którą się robi gdy wyskakuje ten błąd.

Po włączeniu trybu debugowania wyświetlany jest taki komunikat"

"Fatal error: Declaration of Link::getImageLink($name, $ids, $type = null) must be compatible with LinkCore::getImageLink($name, $ids, $type = null, string $extension = 'jpg') in /home/danieloo/public_html/detailboutiquepro.pl/override/classes/Link.php on line 643" 

Wyświetla się on przy próbie wejścia w BO oraz sklep.

Edited by xDaniBix
zmiana postu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

No imasz od razu odpowiedź dlaczego po usunięciu modułu nadal jest błąd, ponieważ moduł nadpisał plik w lokalizacji: override/classes/Link.php w tym pliku są komentarze jaki moduł nadpisuje konkretne części pliku, usuń tylko to co dodał moduł a ten komunikat prześlij autorowi modułu ponieważ jest to ewidentny błąd który raczej bardzo łatwo poprawić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 minutes ago, endriu107 said:

No imasz od razu odpowiedź dlaczego po usunięciu modułu nadal jest błąd, ponieważ moduł nadpisał plik w lokalizacji: override/classes/Link.php w tym pliku są komentarze jaki moduł nadpisuje konkretne części pliku, usuń tylko to co dodał moduł a ten komunikat prześlij autorowi modułu ponieważ jest to ewidentny błąd który raczej bardzo łatwo poprawić.

Czyli mam usunąć wszystkie wiersze związane z tym modułem ? Czy tylko linię 643 z którą jest problem ?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...