Jump to content

Podmieniona metoda płatności


Recommended Posts

Witam

Najprawdopodobniej moj sklep został zhakowany, został podmieniony moduł płatnosci.

Przywróciłem kopie z dnia poprzedniego, 

Pewnie to nie rozwiązuje problemu.

Jak mogę sobie z tym poradzic?

Z pozdrowieniami

Artur Szxymczak

Link to comment
Share on other sites

Odwirusować, oczyścić pliki, zaktualizować moduły i system do najnowszej bezpiecznej wersji. Przy okazji sprawdzić też inne strony lub sklepy jeżeli masz je na tym koncie zazwyczaj serwer nie ma oddzielonych katalogów i włamujący może chodzić po całym FTP. ale z doświadczenia powiem że jak odwirusowuję sklepy ten typ włamania oparty jest na mechanizmie przejmowania pieniędzy włamujący podpina swoją kartę, przekierowania robi aby przejąć pieniędze przy finalizacji zamówienia i to jest jego cel zazwyczaj nie niszczy sklepu i nic innego nie robi bo by źródełko wygasło ;) sama aktualizacja to też za mało na pewno ma wstrzelony kod w plikach złosliwy lub pozostawił sobie furtkę w pierwszej kolejności oczyszczenie plików a dopiero później łatanie. Samo przywracanie też nie jest super pomysłem bo nadpisujesz wszystkie pliki i zacierasz ślady głównie jakie pliki były modyfikowane ale to można dojść do tego.   

Link to comment
Share on other sites

U góry w wątku masz moduł który możesz spróbować zainstalować, on powinien przywrócić odpowiednie pliki: https://github.com/MathiasReker/blmvuln (najprostsza ale w cale nie najlepsza metoda). Czytaj opis z linku.

Następnie w linku https://build.prestashop-project.org/news/2022/major-security-vulnerability-on-prestashop-websites/ masz info jak to wstępnie zabezpieczyć.

screen1705234833.jpg.71c392a926feefb5d633e08aae263f8b.jpg

Uwaga dot. to tylko wersji 1.6 i wczesnych 1.7. Dodatkowo jest to "strzał" z czym możesz mieć problem, niekoniecznie akurat to rozwiąże problem ale miałem już kilka właśnie przypadków dot. podmiany płatności i to właśnie głównie ten temat.

PS. Wymagane wykonanie kopii zapasowej całości sklepu z bazą.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...