Jump to content

Ürettim Maliyeti Hesaplama Yapılabilir mi?

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar;
Prestashopta maliyet hesaplama yapmak istiyorum. Şöyle ki. Site mobilya üzerine. 600-700 modelde ve özellikte mobilya ürünü var. Malum her gün malzeme fiyatları değiştiği için ürün fiyatı da değişmiş oluyor. Ve ben mesela ürünlerin bir ay önceki maliyet fiyatları geçersiz olduğu için fiyatları tekrar güncellememem gerekiyor. Ben tüm ürün fiyatlarını güncellerken malzeme fiyatı tekrar artıyor.

Benim yapmak istediğim şu.
Mesela ürün üretiminde kullanılan malzemeleri tek tek girmek. Menteşe 120 TL(adet), Ladin ağacı 18.000 TL(metreküp), pirinç düğme kulp 135 tl(Adet), işçilik(800 TL /gün), yemek(100 TL / gün), kira+stopaj(1.600 TL /gün) gibi maliyet kalemlerini tek tek yazmak. Sonrasında bir ürün eklerken; Örneğin: TV Sehpası 8 adet menteşe + 250 desi ağaç + 3 adet pirinç düğme kulp + 12 gün işçilik + 12 yemek + 6 gün kira+stopaj gibi maliyet kalemlerini girdiğimde toplam fiyat otomatik olarak ürün fiyatı olarak yazsın. Sonrasında ürün maliyetini etkileyen bir malzeme fiyat artışı olduğunda mesela menteşe fiyatı 120 TL'den 150 TL'ye çıktıysa ben sadece menteşe fiyatını güncellediğimde o menteşeyi kullandığım tüm mobilya modellerinin fiyatı otomatik olarak güncellensin istiyorum. Böyle bir şey yapmak mümkün müdür? Bu şekilde bir ihtiyacı karşılamak için yazılmış bir modül var mıdır? Bu konuda yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

On 1/18/2024 at 9:36 PM, bera_ramazan said:

Merhaba böyle bir modül yok ama istek olursa özel olarak yazabiliriz

Ramazan Bey merhabalar,

Böyle bir modülün aşağı yukarı maliyeti ne kadar tutar? Çok uçuk kaçık bir maliyet çıkmazsa düşünebiliriz.