Jump to content
  • 0

Nie można zaktualizować modułów prestashop 1.7.7.8


zami_2004

Question

Witam, 

ostatnio chciałem wgrać moduł płatności do sklepu i okazało się że nie mogę go wgrać z powodu długiego czasu wysyłania modułu. Myślałem że problem jest po stronie mojego Internetu, bo akurat miałem bardzo słabe parametry wysyłania. Postanowiłem po aktualizować moduły ponieważ było ich trochę, a do aktualizacji prędkość mojego Internetu nie ma znaczenia, bo robi się to z poziomu serwera. Okazało się że nie mogę zaktualizować żadnego modułu. Wyskakuje błąd: "Error! Could not perform action updatefor module undefined".  Na następny dzień postanowiłem zainstalować jakiś mały moduł i też nie można było. Stało się coś, nie wiem kiedy i co, ponieważ dawno nic nie robiłem w sklepie jeśli chodzi o zmiany i teraz nie mogę ani aktualizować modułów, ani instalować. 

 

Czy mogę prosić o pomoc gdzie mogę szukać problemu?

Czyściłem już cache ale rezultatów to nie dało.

image.thumb.png.16b48039597c6660d36944d88812a3f0.png

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Posted (edited)

Zobaczyłem do logów w pierwszej kolejności. W logach wyświetlił się błąd poziom 3 o treści:

 

"Błąd podczas ładowania pliku modułu sibs. User Error: Composer detected issues in your platform: Your Composer dependencies require a PHP version \">= 7.4.0\". You are running 7.3.13."

 

zmieniłem wersję PHP na 7.4 i instalacja oraz konfiguracja powiodła się.

 

 

I teraz pytanie czy, jak mam wersję presty 1.7.7.8 i wersję PHP 7.4, a wg dokumentacji największa wersja PHP to 7.3 może coś się dziać? Jakie mogą być konsekwencję korzystania z takiej wersji, albo czy wrócić do wersji PHP 7.3?

Sklep puki co chodzi i nie wiem co robić.

Edited by zami_2004 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...