Jump to content

Mesaj de eroare "error" la fiecare import


Adrian.V

Recommended Posts

Salutare!

Incerc sa import categorii, marci, produse intr-o baza de date noua si imi afiseaza "error" la fiecare import. Indiferent cum am incercat, rezultatul este acelasi, afiseaza mesajul "erroare". Ultimul import a fost un fisier .csv in care am lasat doar numele marcilor pentru a face importul cat mai simplu posibil. Va rog sa vedeti prima imagine atasata cu eroare la 105/185.

Tinand cont ca importul a aparut la linia 105/185 am editat fisierul.csv si am lasat doar 100 de linii (inclusiv headerul). Am reluat importul de la inceput si de aceasta data eroarea a fost la 25/99. Vedeti a doua imagine.

Ma puteti sfatui cum sa scap de aceasta eroare ?

Screenshot_6.jpg

Screenshot_3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Intre timp pare ca am gasit de unde era problema asa ca scriu rezolvarea sa ramana notata in caz ca in viitor cineva mai intampina aceasta problema.

La fiecare import aveam activata optiunea "Send notification email", dar pare ca setarea la Advanced Parameters > E-mail nu era corecta. Aveam activ "Use /usr/sbin/sendmail (recommended; works in most cases)". Dupa ce am schimbat pe "Set my own SMTP parameters (for advanced users ONLY)" importul s-a finalizat fara sa ma afiseze "error" in rosu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...