Jump to content
  • 0

Upgrade z 1.7.2 do 1.7.8.10, a nawet do 8.1.1


Darek987

Question

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

No nie bo nie bądą kompatybilne może to i zadziała, ale te bazy danych będą się różnić chyba że uruchamiamy nowy sklep ale w tej samej wersji 1.7.2

Raczej bym się skupił w czym jest problem z aktualizacją i to rozwiazywał

jakieś błedy wypisuje ? zawiesza się aktualizacja ?

przy tej wersji cześto pomagalo mi przełączenie php na 7.1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Właśnie w wersji php jest problem. W htaccess mam wymuszoną wersję 5.6 php. One click właśnie to wyświetla jako problem. Jak usunę wymuszenie 5,6 php to na serwerze mam 7,4 i wtedy w panelu jest biała strona.

<FilesMatch ".php$">
SetHandler application/x-php56
</FilesMatch>

Tak mam wymuszoną wersję 5.6.

Jak zmienię na:

SetHandler application/x-php71

to też biała strona.

AddHandler application/x-httpd-alt-php71 .php .php7 .phtml
lub
AddHandler application/x-httpd-php71 .php

powoduje nadal wyświetlenie w wersji 5.6 (mimo zakomentowania linijki z wersją 5.6 lub jej usunięciem).

Edited by Darek987 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po kliknięciu w przycisk "Upgrade prestashop now!" zmieniają się style strony i nic więcej się nie dzieje.

 

Edit:

Wersje php ogarnąłem i teraz wszystkie punkty wymagane do spełnienia są na zielono.

W oknie porównanie wersji wyskakuje taki komunikat:

Error: Unable to check md5 files

 

Edit 2:

Jednak po kilkunastu minutach znów biała strona.

Edited by Darek987 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 godziny temu, Darek987 napisał:

One click nie działa. Czy jeśli nadpiszę pliki ręcznie lub postawię sklep od nowa to zadziała, czy są różnice w bazie danych i nie będzie działało?

możesz podmienić ręcznie pliki, natomiast później musisz wykonać aktualizację bazy danych.
W nowej wersji w folderze install/upgrade/sql masz wszystkie kwerendy do aktualizacji bazy danych.

Polecam robić to na kopii zapasowej. Równe dobrze możesz podmienić pliki i przy włączonym debugmode pokaże ci wszystkie błędy i brakujące pola w bazie danych i wtedy ręcznie je zaktualizujesz.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zdecydowałem się sam powalczyć z ręcznym przeniesieniem danych. Wystartowałem z nowym sklepem na 8.1.1. Udało mi się przenieść większość tabeli ze starej wersji.

Z racji rozmiarów ps_guest nie udało się eksportować. Czy dane z niej są niezbędne do prawidłowego działania sklepu?

Mam jeszcze pytanie odnośnie katalogów. Które katalogi mogę/muszę przekopiować do nowego sklepu? Podejrzewam, że "img". Tylko czy cały? Jakieś jeszcze?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...