Jump to content

Probleme modul ps_emailalerts si PS 1.7.8.10


zanpo

Recommended Posts

Salut, 

Recent am facut update la PS 1.7.8.10 (inainte eram pe 1.7.7.6) si implicit s-a actualizat si modulul ps_emailalerts la ultima versiune 2.4.2

Problema cu care ma confrunt este ca acum se trimit 2 emailuri atunci cand vine o comanda noua in magazin.

Se trimite mailul clasic de confirmare comanda, si inca unul creat de mine, din setari comanda -> stadii. Culmea e ca stadiul asta e creat de mine si il folosesc doar pt. clientii care isi refuza coletele si nu le ridica de la curier.

image.thumb.png.a54c33af65fe0c9d43ebf2bc08b2e9d2.png

Nu inteleg de ce modulul alege sa trimita si mail cu stadiul asta, si mai mult de atat nu inteleg de unde isi alege ID-ul stadiului pe care il trimite atunci cand se fac comenzi noi in site. Nu vad nicaieri nici o setare de unde pot alege ID-urile pt. mailurile pe care le trimite la comenzi noi.

La stadiul de colet refuzat nu am nici o setare decat sa trimita un mail clientilor.

image.thumb.png.99e08eb752f75e0ac9cf6841ff740995.png

 

Acum clientii care plaseaza comenzi noi pe site primesc automat si mail de colet refuzat si nu e bine deloc 

 

image.png.d1ed98e8e97a1f1b7cf5786c3959f0e6.png

 

In admin pe pagina comenzii nici macar nu apare stadiul de "In procesare", il am doar pe cel de "colet refuzat"

image.thumb.png.9606f309ab39e245d5662b942edf7c46.png

 

Edited by zanpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...