Jump to content
  • 0

Zmiana ilości liczb po przecinku w cenie produktu w backend


bocian22xd

Question

Witam,

Chciałbym skrócić ilość liczb po przecinku w cenie ostatecznej netto oraz brutto do 2 liczb po przecinku. Chodzi o ceny które mam w panelu i które później są przekazywane do innych systemów np. Baselinker. 

Aktualnie cena netto w backend ma 2 liczby po przecinku ale cena brutto liczona jest chyba później od tej ceny netto niezależnie (nie ma jej nigdzie w bazie danych aby skrócić decimal, ceny produktów importuje z pliku .csv do wartości ceny ostatecznej netto) i tu już mamy więcej liczb po przecinku. Załączam zdjęcie. 

Mój problem jest taki że zamówienia i produkty przerzucam do Baselinker'a gdzie czytane są 4 liczby po przecinku na podstawie ceny brutto co w przypadku zamówień na kilka sztuk tego samego produktu powoduje problem z zaokrąglaniem i jedna sztuka ląduje jako osobna pozycja z różnicą grosza lub dwóch.

Zmieniłem wszystkie typy decimal na "2" w bazie danych tabeli z produktami i zamówieniami, zmieniłem "getComputingPrecision() :" na "2" oraz  $decimals na "2" w Product.php ale nic to nie dało.

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie mogę poszukać jakiegoś punktu zaczepienia?

- W walutach mam skonfigurowane liczby po przecinku na "2"
- aktualnie używam typ zaokrąglenia "Zaokrąglenie dla każdej linii" w ustawieniach prestashop ponieważ tylko to sprawia że zgadzają mi się ceny netto, vat i brutto między prestą a baselinkerem i dalej systemem księgowym, zmiana na zaokrąglenie dla każdego przedmiotu powoduje spory rozjazd z ceną netto oraz VAT bo brutto wtedy się zgadzają.


Jeśli ktoś zechce poświęcić swój czas aby spróbować dojść z tym do ładu to nie omieszkam nagrodzić takiego bohatera :)
 

152512521.png

Edited by bocian22xd
add photo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...