Jump to content
  • 0

Kod 500 na stronie backoffice sklepu


Eco-Life UP

Question

Witam

Mam problem z wyświetleniem zaplecza strony mojego sklepu. Przywracanie kopii bezpieczeństwa strony z przed kilku dni nic nie daje i nadal jest wyświetlany kod 500 (ale tylko na backoffice sklepu). Po włączeniu debugowania strony dostaje taki komunikat:

"(1/1) FatalErrorException

Error: Class PrestaShopBundle\Form\Admin\Extension\ModifyAllShopsExtension contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (Symfony\Component\Form\FormTypeExtensionInterface::getExtendedType)

in ModifyAllShopsExtension.php line 49"

 

Jak mogę  to naprawić?

 

Pozdrawiam

Urszula P.

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Obniżałam też wymuszenie używanych spryptów do 7.3  oraz czyściłam cache - nadal to nic nie pomaga.

Może ktoś odniesienie się do tego, co błąd który wyrzuca mi debuger oznacza?

"(1/1) FatalErrorException

Error: Class PrestaShopBundle\Form\Admin\Extension\ModifyAllShopsExtension contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (Symfony\Component\Form\FormTypeExtensionInterface::getExtendedType)

in ModifyAllShopsExtension.php line 49"

 

Lub może ktoś mi napisze jak zrobić deklarację wartości, której brak powoduje błąd w tym skrypcie ModifyAllShopsExtension.php

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli robię wymuszenie php na 7.3 to z serwera dostaje odpowiedź że wersja mojego PHP to 7.3.33

 

Ale czy na pewno w odpowiednim miejscu szukamy problemu? Czy to wina PHP?

 

co oznacza błąd który dostaje ze strony?

"(1/1) FatalErrorException

Error: Class PrestaShopBundle\Form\Admin\Extension\ModifyAllShopsExtension contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (Symfony\Component\Form\FormTypeExtensionInterface::getExtendedType)

in ModifyAllShopsExtension.php line 49"

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 8/14/2023 at 2:15 PM, atomek said:

Sprawdź moduły które instalowałaś ostatnio. Przez ftp możesz je wyłączyć, zmieniając nazwę folderu modułu.

Wygląda na to że wszystkie moduły zostały zainstalowane 1 sierpnia w okolicach tej samej godziny 19.44 - przynajmniej wszystkie katalogi mają tą samą datę. Być może jest tym spowodowane że próbowałam przywrócić kopię strony z przed kilku dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wygląda na to że masz tam jakiś moduł generujący obrazki webp, spróbuj go odnaleźć i zmień nazwę folderu z tym modułem.


Pliku ModifyAllShopsExtension.php w standardzie presty (1.7) nie ma, przynajmniej ja się nie spotkałem.

PHP jest teraz chyba 7.3 ;)

 

Nie był przypadkiem robiony upgrade do wersji 8?

Edited by atomek
uzupełnienie informacji (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć, 

Pozwolę sobie wtrącić się do tego stwierdzenia, że jestem w tym samym przekonaniu. 

Używam: 
Prestashop: 1.7.8.7
PHP: 7.4.30
MySQL: 8.0
Serwery: home.pl

Następna wersja Preste do nowej wersji (8.1.1). 
Przed całym uaktualnieniem aktualizacji wszystkich wtyczek o jakim zostałem poinformowany przez prestę. 

AutoUpgrade części kopii zapasowych bazy danych i plików. Po czym zobaczyłem błąd błędu ze wtyczką freshmaila. 
Od tamtej pory zaczęło się sypać błędami na stronie frontu i backendu. 

Obecnie przywrócono dane z autoupgradu oraz pliki i obecnie jestem w tym miejscu właśnie teraz. 

 


 

Edit:

Ciekawostka... 
Podmieniłem folder src na folder z wersji 1.7.8.0 i błąd znikł.

Edited by Marcin Stefaniak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 8/16/2023 at 4:18 PM, atomek said:

Wygląda na to że masz tam jakiś moduł generujący obrazki webp, spróbuj go odnaleźć i zmień nazwę folderu z tym modułem.


Pliku ModifyAllShopsExtension.php w standardzie presty (1.7) nie ma, przynajmniej ja się nie spotkałem.

PHP jest teraz chyba 7.3 ;)

 

Nie był przypadkiem robiony upgrade do wersji 8?

Kiedyś byla próba zrobienia upgradu do werji 8 ale z powodu tego że się to nie udało to pozostałam przy wersji 7.8.7

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...