Jump to content

Ürün güncellememe problemi.

zaknebut

Recommended Posts

Mrb. çok sıkıntılı bir surum yaşıyorum. Aslında bu durumu çözersek herkese faydalı olacağı kanısındayım. ps1.7x kullanıyorum ve PHP Version 7.0.33 tür. Epey bir ürünü csv den sıkıntısız import ettim. Sıkıntım şu; Resimde de eklediğim gibi ürünün adını veya kısa açıklamasını veya referans kodunu veyahut herhangi bir tarafını değiştirmeye çalıştığımda Ayarlar Güncellendi diyor fakat ürün değişiklikleri kaydetmemiş görünüyor.

Buna rağmen ürünü çoğalt dediğimde veya yeni bir ürün eklemek istediğimde başarılı bir şekilde çalışıyor.

Yaptığım işlemler:
1:
Gelişmiş Parametreler>Performans tan cacheyi iptal ettim ve şablon derlemeyi kuvvetli zorla yaptım. Önbelleği temizledim.
2:
/public_html/app/cache/prod klasörünü sildim.
3:
Hindi gibi düşündüm

hata1.jpg

hata2.jpg

• 3 weeks later...

Hafıza Sınırı: PHP'nin hafıza sınırı yetersiz kalmış olabilir. Bu durumu çözmek için php.ini dosyasında memory_limit değerini artırarak deneyin. Örneğin:

memory_limit = 256M

Sunucu Zaman Aşımı: İşlem sırasında zaman aşımı sorunu yaşanıyor olabilir. Bu durumu çözmek için php.ini dosyasında max_execution_time değerini artırabilirsiniz.

max_execution_time = 300

Hata Günlüklerini Kontrol Edin: PrestaShop ve sunucu hata günlüklerini kontrol edin. Bu, sorunun kaynağını belirlemenize yardımcı olabilir. PrestaShop'ta, "Gelişmiş Parametreler" altında "Loglar" bölümünü kontrol edebilirsiniz. Sunucunuzda ise genellikle error_log adlı bir dosya olarak bulunur.

Son olarak, ürün düzenleme sayfasına eklenen modülleri (Modüller sekmesi) devre dışı bırakarak deneyin. Bazı zamanlar, bu modüllerdeki hatalar kaydetme hatasına sebebiyet verebiliyor.