Jump to content

Prestashop 8.1 - Warning: putenv() has been disabled for security reasons


() Maciej ()

Recommended Posts

Ostatnio robiłem aktualizację z wersji 1.7.8.9 do wersji 8.1, która przeszła bez ani 1 błędu. Niestety zaraz po aktualizacji zauważyłem błąd, który skutecznie mi psuje humor. 

Czy znacie jakieś sposoby, aby w Preście 8.1 skutecznie pozbyć się tego komunikatu poza oczywiście włączeniem tej deaktywowanej funkcji ?

Debug wyrzuca następujące błędy :

ErrorException:
Warning: putenv() has been disabled for security reasons

  at /home/x/domains/xxxx/public_html/______DEV_PRESTA/dev_pr8/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/Kernel.php:127
  at Symfony\Component\HttpKernel\Kernel->boot()
     (/home/x/domains/xxxx/public_html/______DEV_PRESTA/dev_pr8/app/AppKernel.php:96)
  at AppKernel->boot()
     (/home/x/domains/xxxx/public_html/______DEV_PRESTA/dev_pr8/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/Kernel.php:196)
  at Symfony\Component\HttpKernel\Kernel->handle(object(Request), 1, false)
     (/home/x/domains/xxxx/public_html/______DEV_PRESTA/dev_pr8/sdfdsfsdfsfdfsdfb/index.php:84)

----- 

EDIT

Próby wyłączenia / zakomentowania putenv() w pliku Kernel.php (vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/Kernel.php) nic nie dają. Wysypują się kolejne odwołania do tej funkcji i prawdę mówiąc dalsze grzebanie plik po pliku idąc po liście w dół wydaje mi się bez sensu....  Częściowo ratuje sytuację wyłączenie z pliku trybu debugowania i reinstalacja ps_mbo, która skraca liczbę błędów. Jednakże późniejsze włączenie debugu powoduje wyrzucenie na froncie informacji o nie aktywnej funkcji putenv. A na zapleczu kolejnej porcji błędów. 

Najrozsądniejsze zatem jest pozostawienie tej funkcji włączonej do czasu wyjścia kolejnej presty, która przejdzie na nowszą wersję symfony.

Edited by () Maciej ()
Częściowe rozwiązanie problemu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...