Jump to content

Kombinacja produktu ze zmienną nazwą produktu i oddzielnym linkiem


Tomi14

Recommended Posts

Mam w ofercie urządzenia które w nazwie mają literę oznaczającą kolor produktu, np: M10W i M10B (monitor biały i czarny). Chciałbym żeby klient po wejściu w jeden mógł zmieniać sobie kolor produktu (korzystając z kombinacji), ale zależy mi też żeby zmieniała się nazwa i adres url produktu (ze względu na SEO).

 

Działa to na allegro. Przy wyborze koloru jesteśmy przenoszeni po prostu do innego produktu: https://allegro.pl/oferta/apple-iphone-14-256gb-a15-bionic-ios-16-fioletowy-13933787618 (jakaś przykładowa aukcja)

 

Jest sposób żeby to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

@krzysiek_webChyba nie umiem tego zrobić. 

Stworzyłem nowy produkt, nadałem nazwę, dodałem zdjęcie, napisałem opis "biały", przeszedłem do kombinacji, wybrałem z przygotowanych atrybutów i cech "biały" i "czarny"... I nie mam pojęcia gdzie teraz stworzyć produkt czarny. Nie ma drugiego pola do wpisania nazwy, indexu, opisu

 

 

@endriu107 A czym to się różni od "kombinacji"? Bo wygląda dokładnie jak to czego szukam :)

Czemu dużo klikania? Po prostu będę tworzył teraz nową linię produktów i chciałbym to stworzyć od zera. Czemu miało by wtedy to zająć dużo czasu?

Link to comment
Share on other sites

Mój moduł łączy poszczególne produkty w tak zwaną kolekcję automatycznie na podstawie wybranego parametru a tylko wyglądem przypomina to atrybuty natomiast w rzeczywistości są to odnośniki do innych produktów tak jak na allegro.

Przy użyciu standardowej opcji produktów powiązanych musisz wejść w edycję każdego z nich i dodać wszystkie powiązane produkty, czyli wchodzisz w produkt A i tam dodajesz powiązanie z produkt B, produkt C, produkt D, następnie wchodzisz w produkt B i dodajesz powiązanie z produkt A, produkt C, produkt D, następnie wchodzisz  w produkt C i dodajesz powiazanie z produkt A, produkt B, produkt D i tak dalej. Jak kiedyś dodasz do sklepu nowy produkt to z powrotem musisz wejść w produkt A, w produkt B, w produkt C... aby dodać powiązanie z nowym produktem, jest to dużo zabawy. Natomiast mój moduł łączy produkty automatycznie po określonym parametrze a te parametry można nawet zaimportować do produktów.

Link to comment
Share on other sites

A jak mogę je sparować ze sobą?

Bo monitory są zawsze w dwóch kolorach (czarny i biały) i nie chce żeby inne typy monitorów mające te same kolory wyświetlały się w tym jako opcja.

 

I czy można włączyć zamiast przycisku z kolorem, miniaturki produktu? Stacje bramowe mają czytniki kart albo szyfratory i myślę że miniaturka z obrazkiem, zamiast samego przycisku z tekstem będzie bardziej czytelna

pair.png

Link to comment
Share on other sites

Dlatego od razu wspomniałem o tych monitorach. M10W i M10B (biały i czarny) to w sumie dwa rożne produkty. Chciałbym żeby dało się z jednego przechodzić w drugi, zmieniając kolor. Myślałem że to mogę uzyskać atrybutem kolor. 

Link to comment
Share on other sites

@endriu107Zrozumiałem w końcu jak to działa:) Dziękuję za wskazówki

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

Zrobiłem nowy produkt, nazwałem go B1, kolor czarny ma index B1-W, kolor biały ustawiony jako główny B1-B, kolor czarny.

Po wejściu w produkt od  strony sklepu link do produktu jest normalny, index B1-W. Po zmianie koloru adres się zmienia o dopisek w stylu  "#/kolor-czarny-b1-w i dzieją się dwie rzeczy:

 

1) nie zmienia się index który ustawiłem, dalej się wyświetla ten od koloru podstawowego

 

2) naciśnięcie wstecz w przeglądarce powoduje wyświetlenie błędu "brak takiej strony". Do produktu cały czas można wejść klikając na niego, np na drugiej karcie na liście nowych produktów

 

Wiesz może czemu tak się dzieje?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...