Jump to content

Több domain egy shoppon


Zalán

Recommended Posts

Olyan kérdésem lenne, hogy tudok-e több domaint futtatni egy shopon.

Az előzmény, hogy korábban regisztráltak 3 domaint mert 3 nyelvű volt az oldal, ezt nem is értem és úgy működött az egész rendszer, hogy ha változás volt, akkor mind a hármat külön kellett szerkeszteni. Azt látom, ha multishopra állítom, akkor gyakorlatilag létrehoz három tetszőleges url-t amit a fő url mögé rak.. Gondoltam, ezekre ráirányítom, de akkor elvész az url, amit megtartanának.

Az elképzelés, hogy megtartanák mind a három url-t és tovább használnák, de ha az url-t, pl angol ráirányítom az angol nyelvre, akkor értelme nincs, mert az az url elvész.

Esetleg valami ötlet, tapasztalat, hogy megmaradjon mind a három url és ne kelljen külön szerkeszteni a tartalmakat mind a háromnál, ha változás van.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Alapvetően a Prestashop-ot egy domain-el tudod csak használni.

1. abc.hu -> prestashop

ha szeretnél még kettőt akkor azt maximum ráirányítani tudod:

2. ttt.hu -> ha lekéri valaki, menjen/irányítódjon át az abc.hu-ra

3. aaa.hu -> ha lekéri valaki, menjen/irányítódjon át az abc.hu-ra

Olyat nem tudsz tenni, hogy az abc.hu, a ttt.hu és az aaa.hu alatt kezeld pontosan ugyanazt a shopot. Persze úgy meg tudod tenni, ha ez 3 különböző Prestashop, de akkor mindhármat külön-külön szerkesztened kell. Lehet olyat csinálni, hogy fejlesztéssel ezt a hármat "egybekötöd", de nem hiszem hogy ez lenne a cél vagy akár kifizetődő lenne.

Multishop/multistore: ezzel lehet futnék még egy kört. Fel tudsz venni 3 domain-t, egy adminban tudod kezelni a 3 shop adatait, tehát egy felületen. De elméletileg multishop létrehozáskor a boltcsoportnál a legelején be tudod állítani, hogy közös legyen a rendelés- és felhasználókezelés... így már talán tudhatja amit szeretnél, bár véleményem szerint nem ér ennyi vesződést a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm!

Most még megy a józan ész egyezkedés. Nem is tudom, miért vállaltam el, csak segíteni akartam egy ismerősömnek. Én inkább seózni szeretek.

A józan ész azt diktálja, hogy ez így nagyon nem lesz jó, mert 3 domain mutat egy tartalomra, ami azt jelenti, hogy többszörös duplikálás, amit ugye a google nem igazán szeret 🙂

Nézegettem a multishop lehetőséget, megpróbálkozok azzal. Még nagyon új ez a shop nekem, 3 hete nyúltam hozzá először 🙂 Átbeszélem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...