Jump to content
  • 0

Warianty produktu wyświetlane w listingu produktów


rkonik

Question

Nie wiem jak to nazwać i przez to nie wiem jak szukać. Dlatego opiszę problem i liczę, że ktoś zrozumie i naprowadzi mnie jak rozwiązać problem.

Chodzi o to że w produkcie ustawiam warianty. Co jest ważny nie jeden wariant ale kilka. Dla celów rozmowy powiedzmy że jest to kolor, rozmiar i kształt. Dla każdego wariantu jest oczywiście stan magazynu.

Na listingu wyświetla się dany produkt i w zależności od szablonu np informacja o kolorze. Czyli że możemy wybrać dany produkt w różnych kolorach.

Natomiast ja chciałbym aby każdy z tych wariantów które ma dany produkt wyświetlił się na listingu jako osobny produkt a nie tylko informacja że produkt posiada warianty. Czy w Prestashop jest to realne? Technicznie w różnych systemach widziałem, że sklepy to mają. Pytanie czy w Presta jest to dostępne. Nawet nie wiem jak to nazwać by móc znaleźć takie rozwiązanie nawet jeżeli wiązało by się to z zakupem rozszerzenia.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Edited by rkonik
błąd ortograficzny (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli chcesz aby poszczególne atrybuty wyświetlały się na listingu w kategorii jako osobne produkty to powinieneś taki moduł znaleźć, na pewno gdzieś taki widziałem. Chyba że chcesz to zrobić w drugą stronę czyli poszczególne produkty w innych produktach wyświetlić jako atrybuty tak jak np. na allegro to mam moduł który to robi https://web4ever.pl/moduly/4-automatyczne-kolekcje-produktow.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@krzysiek_web nie o to chodzi. Taką funkcjonalność lub podobną potrafią twórcy szablonów dodać.

@endriu107 Tak chodzi mi o to że w produkcie ustawiam atrybuty np: kolor, kształt, rozmiar. I w listingu kategorii coś np dodatek w postaci modułu jest w stanie rozbić jako osobne produkty. Jeżeli się na takie coś natknąłeś. Będę bardzo wdzięczny jak podał byś nazwę takiego modułu. To co podałeś w linku to nie o to chodzi.

Znam sklep który ma takie rozwiązanie jak ja poszukuje jednak z tego co wiem nie jest to presta tylko jakieś autorskie rozwiązanie. Nie chcę tutaj podawać adresu by nie reklamować tego sklepu mimo że jest to dobry sklep.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sądzę że nie znajdziesz czegoś takiego. Osobne produkty to osobne produkty, nie wygenerujesz ich z atrybutów/cech. Można ew. zrobić to jako pole select które powiąże ze sobą te produkty ale i tak muszą być wprowadzone osobno.

Przykład: W sklepach z elektroniką często mamy do wyboru przy np. wyborze PC ilość pamięci RAM do niego. Jeżeli wybierzemy inną wartość z pola select wyglądającego w zasadzie jak wybór atrybutów to jesteśmy z automatu przekierowani do innego produktu. Często to można także spotkać w sklepach z biżuterią.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@krzysiek_web Dzięki za odpowiedź. Jednak się zastanawiam nad tym co napisałeś. Jest to pewna forma obejścia problemu, mało elegancka ale jest punkt wyjścia.

Z rozwiązań które nawet dostałem na priwa i widziałem to jest podobnie jak piszesz. Czyli mam powiedzmy produkt bluzka w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim. Na listingu wyświetla się jako 3 produkty. Natomiast jak wejdziemy w jeden z tych produktów to widzimy "ala wariant" Nazwałeś to pole select.
Wszystko jest ładnie bo w sytuacji jednej cechy można to zrobić i wiele takich rozwiązań dostałem. Jednak żadne z tych rozwiązań nie miało możliwości imitowania kilku rodzajów cech. Mam tu na myśli np kolor, rozmiar, waga.

Podsumowując na liście widzimy bluzka czerwona XL 2kg, (Bez sensu bluzka w wadze :) ale chodzi o metodę) I wchodząc w jakiś produkt chciałbym aby te osobne cechy były pogrupowane aby imitowało mechanizm samej Presty Jednak podsuwane rozwiązania tego nie miały lub ja nie zauważyłem. Jest to obejście problemu o którym piszesz. Może mało eleganckie ale jest. Chyba że znasz jakieś rozszerzenie które by łączyło w grupy te pseudo "cechy"

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 godziny temu, krzysiek_web napisał:

W sklepie addons jest rozwiązanie które przypisuje wiele cech TYLKO ważne że nie mogą one się powtarzać dla 1 produktu.

Możesz podać konkretną nazwę rozszerzenia lub link?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, krzysiek_web said:

Moduł który podałeś robi dokładnie to samo co mój moduł różnica jest tylko w określeniu jak produkty mają być przypisane względem siebie a z tego co wcześniej wyczytałem to nie o takie rozwiązanie pyta autor tego tematu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...