Jump to content

Jak połączyć Visual studio code z klientem ftp


azareus

Recommended Posts

Zakładam że pytanie tyczy się moich poradników na YT, tam w poradnikach mam lokalny serwer na którym działam dlatego bezproblemowo mogę otworzyć lokalny katalog w VSC. W praktyce VSC ma wtyczki które pozwalają łączyć się z ftp ale nie jest to wygodne rozwiązanie patrząc od strony dewelopera ponieważ ciężko jest przełączać się pomiędzy różnymi serwerami w VSC a dziennie zdarza się działać na kilku serwerach. Najprościej w kliencie ftp jako domyślny edytor ustawić VSC wtedy otwierając dany plik w kliencie będzie on automatycznie otwierany w edytorze a zapis zmian w pliku jest automatycznie zapisany na serwerze. Jeszcze lepsza opcja łączyć się po ssh.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kiedyś do samego połączenia FTP w VSC używałem SFTP by Natizyskunk. Ten dodatek tworzy na PC katalog w którym przechowywana jest kopia plików z serwera. Gdy zapisujesz zmiany w pliku to automatycznie wysyłana jest również kopia na serwer. Problematyczna jest sytuacja w której zalogujesz się na serwer przez innego klienta FTP i zmienisz plik. Wówczas w VSC musisz zsynchronizować zawartość Remote -> Local.

Aktualnie polecam i używam Remote - SSH by Microsoft. Wymagany jest tylko dostęp do serwera przez SSH (niektóre tanie hostingi wirtualne nie udostępniają). Remote SSH pozwala na przeglądanie katalogów na serwerze oraz na dostęp do terminala. Pracujesz tak na lokalnym komputerze. Zdecydowanie ułatwia to pracę z npm oraz GITem.

Edited by ps_Dominik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...